سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش از جزئیات آزمون سراسری گروه آزمایشی ریاضی فنی و علوم انسانی ۹۵ خبر داد.

 

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنجگانه در صبح و بعداز ظهر امروز پنج شنبه و فردا جمعه ۲۴ و ۲۵تیر ۹۵ در ۳۶۹ شهرستان  بخش مختلف کشور در ۴۶۷ حوزه امتحانی و همچنین ۱۱ کشور خارجی در ۲۳ حوزه خارج از کشور برگزار می‌شود.
مشارو عالی سازمان سنجش در ادامه گفت: صبح امروز پنج شنبه ۲۴ تیر۹۵ آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه ریاضی فنی برای تعداد ۱۶۲هزار و ۸۷۹ داوطلب که از این تعداد ۵۹هزار و ۶۲ نفر زن و ۱۰۲هزار و ۸۱۶ نفر مرد بودند.
وی افزود: آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی برای ۱۶۱هزار و ۵۰۰ داوطلب که تعداد ۱۰۱هزار و ۹۹۶نفر زن و ۵۹هزار و ۵۳۴نفر مرد است برگزار شد.
مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد:‌ داوطلبان گروه ریاضی فنی به ۱۰۰سوال عمومی گروه آزمایشی مذکور در مدت ۷۵دقیقه و به ۱۳۵سوال اختصاصی در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ دادند.
وی افزود: داوطلبان گروه آزمایشی گروه آزمایشی علوم انسانی با ۱۰۰ سوال گروه آزمایشی مذکور در ۷۵ دقیقه و به ۱۸۰ سوال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ گفتند.
توکلی اظهار داشت: آن دسته از داوطلبانی که در گروه آزمایشی علوم و معارف اسلامی شرکت کردند علاوه بر پاسخ به سوالات عمومی و اختصاصی در دفتر چه راهنما به ۲۰ سوال اصول عقاید و فقه در ۲۰ دقیقه پاسخ دادند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین تعداد ۵۴هزار و ۶۹۷ نفر در آزمون عمومی گروه هنر شرکت کردند که از این تعداد ۳۸هزار و ۳۰۰نفر زن و ۱۶هزار و ۳۰۷نفر می‌باشند که آزمون مذکور عصر امروز پنج شنبه ۲۴تیر ماه در حوز‌ه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.
توکلی تصریح کرد: همچنین داوطلبان گروه هنر به ۱۰۰سوال عمومی در ۷۵ دقیقه وبه ۱۶۰سوال اختصاصی در ۱۶۵ دقیقه پاسخ می‌دهند.