سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- چهل و ششمین آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور صبح امروز، پنجشنبه ۲۴ تیرماه در ۳۶۹ شهرستان و بخش مختلف ایران و همچنین ۲۳ شهر در ۱۹ کشور خارجی آغاز شد.

پی اچ دی آزمون : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، آمار داوطلبان ثبت نام کننده برای رقابت در کنکور امسال را ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ نفر اعلام کرد و گفت که از این تعداد ۵۰۹ هزار و ۱۹ نفر زن و ۳۵۱ هزار و ۹۰ نفر مرد هستند و به عبارتی، ۵۹٫۱۸ درصد داوطلبان را زنان و ۴۰٫۸۲ درصد داوطلبان را مردان تشکیل می دهند.
دکتر ‘حسین توکلی’ با ذکر آمار داوطلبان دو یا سه رشته ای کنکور امسال اظهار داشت: با احتساب آمار داوطلبانی که برای شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند، تعداد یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت ورود به جلسه توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و آزمون نیز برای همین تعداد داوطلب برگزار می شود.
رقابت کنکور ۹۵ صبح امروز با حضور همزمان داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در حوزه های امتحانی آغاز شد.
در آزمون گروه علوم ریاضی و فنی آزمون امسال تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر ثبت نام کرده اند که ۵۹ هزار و ۶۳ نفر آنها زن و ۱۰۳ هزار و ۸۱۶ نفر مرد هستند.
آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی نیز برای تعداد ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر شامل ۱۰۱ هزار و ۹۶۶ داوطلب زن و ۵۹ هزار و ۵۳۴ داوطلب مرد برگزار می شود.
علمی**۱۰۵۵**۲۰۱۷