سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ساری – ایرنا – رئیس دانشگاه ماچراتای ایتالیا گفت استادان این دانشگاه در چارچوب تفاهم نامه همکاری علمی با دانشگاه صنعتی مازندران به دانشجویان ایرانی مهارت بازاریابی را آموزش می دهند.

دانشگاه ماچراتای ایتالیا

پی اچ دی آزمون : پروفسور ‘ فرانچسکو آدروناتو ‘ عصر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و امضای تفاهمنامه همکاری علمی با این دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بازاریابی از جمله مهارت هایی است که دانشجویان رشته مهندسی برای پیشرفت صنعت باید فرا بگیرند.
وی گفت :لازمه پیشرفت صنعتی وجود رابطه بین صنعت و نیروی انسانی تحصیل کرده ماهر است و بر همین اساس دانشگاه ماچراتای ایتالیا مایل است تا مهارت های بازاریابی را به دانشجویان مهندسی و مهندسان ایرانی آموزش دهد.
رئیس دانشگاه ماچراتای ایتالیا با بیان اینکه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با وجود شرایط تحریم پیشرفت های خوبی در زمینه علمی دارد ، افزود : این دانشگاه از نگاه ما جزو دانشگاه های برتر است و به همین دلیل هم تبادل استاد و دانشجو و انجام پژوهش های علمی می تواند از سوی هر دو دانشگاه ، دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد.
وی با تاکید بر این که ارتباطات خوب بین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و ماچراتای ایتالیا باعث هم افزایی برای پیشرفت علمی خواهد شد ، ادامه داد : جامعه دانشگاهی یک جامعه علمی و به دور از مسائل سیاسی است و لذا تمایل داریم از دانشگاه به عنوان جایگاه علمی بهره گیریم و از توان اساتید و امکانات علمی و آزمایشگاهی برای گسترش روابط دو جانبه بهره مند شویم.
پروفسور آدروناتو گفت : دانشگاه ماچراتای ایتالیا دارای حمایت های مالی از اروپاست و بسیار علاقه مند است روابط فرهنگی بویژه در زمینه ادبیات با دانشگاه های ایران داشته باشد.
وی افزود : دانشگاه ماچراتای ایتالیا دانشگاه علوم پایه است که در زمینه علوم سیاسی ، حقوق ، فلسفه و دیگر رشته های تحصیلی با حدود هشت هزار و ۵۰۰ دانشجو فعالیت دارد و امیدواریم روابطی که با امضای تفاهم نامه ها با دانشگاههای ایران از جمله صنعت بابل داریم ، گسترش یابد.
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل امروز در جریان سفر هیات بزرگ اقتصادی ، تجاری و علمی استان مارکه ایتالیا به مازندران با دو دانشگاه ‘ کامرینو ‘ و ‘ ماچراتای ‘ آن کشور قرارداد همکاری در زمینه های علمی منعقد کرد.
این قرارداد که تبادل دانشجو و استاد در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا با رویکرد انجام طرح های تحقیقاتی ، برپایی کنفرانس ها و کارگاههای آموزشی ، تبادل کتاب و نشریات علمی و برگزاری فرصت های مطالعاتی از جمله مفاد آن است در محل دانشگاه صنعتی بابل به امضای ‘ جواد واثقی امیری ‘ رئیس دانشگاه صنعتی بابل و ‘ فرانچسکو آدروناتو ‘ رئیس دانشگاه ماچراتا و ‘ کلادیو پتی ناری ‘ نائب رئیس دانشگاه کامرینوی ایتالیا رسید.
دانشگاه صنعتی بابل دارای شش هزار دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتراست.
هم اکنون حدود ۲۰۰ عضو هیات علمی هم در دانشکده های این دانشگاه شامل مهندسی مکانیک و صنایع ، برق و کامپیوتر، شیمی، عمران و نیز دانشکده علوم پایه در حال تدریس هستند.
دانشگاه کامرینو در سال ۱۳۳۶ میلادی بنا نهاده شد و از سال ۱۹۵۸ به عنوان دانشگاه دولتی ایتالیا مطرح شد.
این دانشگاه در حال حاضر با حدود هشت هزار دانشجو دارای هفت دانشکده معماری و طراحی ، علوم زیستی و بیوتکنولوژی ، حقوق ، داروسازی، علوم محیط زیست ، دامپزشکی و علوم پزشکی ، علم و فناوری است.
دانشگاه ماچراتای ایتالیا هم در سال ۱۲۹۰ میلادی بنیانگذاری شده و هم اکنون دارای هفت دانشکده ؛ میراث فرهنگی ، علوم ارتباطات ، ادبیات و فلسفه ، حقوق ، علوم سیاسی ، اقتصاد و آموزش است.
هیات ۵۰ نفره اقتصادی ، تجاری و علمی از استان مارکه ایتالیا به سرپرستی استاندار این منطقه سه شنبه شب به مازندران سفر کرد .