ضیا هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: کانون های فرهنگی و اجتماعی نقش مؤثری در دانشگاه‌های نسل سوم دارند؛ زیرا این کانون‌ها بخشی از فعالیت‌های ذاتی دانشگاه‌ها را به دوش می‌کشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، ضیاء هاشمی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی کارشناسان کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه امیرکبیر گفت: وجود تنوع کانون های مختلف در دانشگاه ها نشان دهنده عرصه گسترده فعالیت این کانون ها در دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه ها موضوعاتی مانند علم، آموزش، پژوهش و جامعه پذیری را در کنار یکدیگر به دانشجویان آموزش می‌دهند، افزود: دانشجویان ما باید بتوانند بعد از فارغ التحصیلی از آموزش هایی که در دانشگاه ها دیده اند، استفاده کنند که کانون های فرهنگی این امر را برای فارغ التحصیلان محقق می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه ها باید انسان هایی فاخرتر و فرهیخته تر شوند که کانون های فرهنگی و اجتماعی این پتانسیل را دارد تا دانشجویان را در این عرصه وارد کند.

هاشمی با بیان اینکه دانشگاه، دبیرستان و آموزشگاه نیست، افزود: ایجاد معرفت در دانش آموزان تنها با آموزش محقق نمی شود بلکه باید آموزش ها به رفتاری درونی و نهادینه تبدیل شوند که کانون های فرهنگی باید در این عرصه فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت های جمعی دانشجویان را برای ورود به عرصه کارآفرینی آماده می کند، تاکید کرد: به نظر من دانشجویانی که در کانون های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها فعالیت داشتند، اکنون با مشکل کمتری در حوزه اشتغال مواجه هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: کانون ها بخش مهم و تعیین کننده دانشگاه ها هستند؛ چراکه می توانند بخشی از وظایف دانشگاه ها را انجام دهند.