سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با ارسال اطلاعیه‌ای به رسانه‌های این استان به برخی شبهات مطرح شده در برخی رسانه‌ها و شبکه مجازی در خصوص ساخت مقبره شهدای گمنام پاسخ داد.

آرم دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی این دانشگاه، در اطلاعیه دانشگاه آزاد شاهرود که نسخه‌ای از آن به ایسنا ارسال شده آمده است: پیرو برخی شبهات رسانه‌ای در مورد ساخت المان آرامگاه شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، نکات ذیل به استحضار اصحاب محترم رسانه و خبرنگاران می‌رسد:دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود یکی از اولین دانشگاه‌هایی بود که برای تدفین شهدای گمنام درخواست خود را به مراجع ذیربط داده بود و امروز که شاهد این رویداد مهم در دانشگاه هستیم ثمره نامه نگاری‌های چندین ساله بوده و این مجموعه آموزشی فرهنگی بزرگ یکی از افتخارات خود را خاکسپاری این دو گوهر گرانمایه در فضای دانشگاه می‌داند.

در مورد ساخت المان و جایگاه این دو شهید گمنام بلافاصله بعد از تدفین، برخی جلسات و اقدامات قانونی صورت گرفت، فلذا با توجه به عوض شدن طرح در چند مرحله و تصویب هیاًت رئیسه دانشگاه و مراحل قانونی آن، زمانی را طی کرد.

در زمان ریاست جدید که چند ماهی از آن نمی‌گذرد ایشان بلافاصله پس از انتصاب، دستور پیگیری موضوع و به ثمر رساندن ساخت مقبره شهدای گمنام را به معاونت عمرانی صادر کردند که در اولین قدم فضاسازی‌های اطراف قبور مطهر آغاز شد و طی مدتی کوتاه به اتمام رسید.

در این راستا علاوه بر پیگیری طراحی المان و بررسی طرح‌های مختلف، مکاتبات لازم با سازمان مرکزی دانشگاه به منظور اخذ مجوز اجرا و همچنین انجام ریزمتره و برآورد هزینه و ایجاد مقدمات شروع ساخت صورت گرفت.

از آنجایی که کلیه طرح‌هایی از این دست باید به تاًیید بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس برسد که در این رابطه جلساتی نیز با کارشناسان آن بنیاد برگزار شد که باعث تغییراتی در معماری طرح و مصالح گردید و در نتیجه افزایش هزینه را از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال بدنبال داشت که برای این منظور نیز باید مکاتبات با مجاری قانونی صورت می‌گرفت که طی نامه‌ای در تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۹۵ انجام شد.

در این راستا دانشگاه مترصد مشارکت و جلب کمک‌های خیرین در این خصوص بوده و هست که انشااله این کار شایسته و خداپسندانه از سوی خیرین محترم در جهت این کار فرهنگی صورت گیرد.

در پایان لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود همواره یکی از واحدهای دانشگاهی پیشتاز در امور فرهنگی بوده و هست و مطمئناً این گونه امور را دغدغه اصلی خود می‌داند، لذا ضمن توصیه به رعایت اخلاق، توسط برخی رسانه‌های منتقد و البته احترام به دغدغه‌های آن‌ها خواهشمندیم تا ابتدا جریان این گونه امور را از کانال‌های رسمی دانشگاه جویا شوند و سپس به رسانه‌ای کردن آن بپردازند.