سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سمینار اقیانوس‌شناسی در دریای خزر با هدف تقویت همکاری‌های فناورانه بین ایران و روسیه در حوزه دریا برگزار شد.

زیردریایی چین

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این سمینار به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‎بنیان دریایی معاونت علمی ‎و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در سالن اجتماعات پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی برگزار شد.

این سمینار با سخنرانی پروفسور روبرت نیگماتولین، رییس انستیتو اقیانوس‌شناسی روسیه و دکتر مرکلین دانشیار این انستیتو درباره فناوری‌های جدید مورد استفاده در دریای خزر  برای اکتشافات نفتی و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه فیزیک و شیمی دریا برگزار شد.

پروفسور نیگماتولین با اشاره به این که انستیتو اقیانوس‌شناسی روسیه با بیش از ۵۰۰ محقق در حوزه ‌های متنوع دریایی به عنوان بزرگترین مرکز اقیانوس‌شناسی درکشور  روسیه مشغول به فعالیت است، افزود: ما خواستار افزایش تعاملات علمی و انتقال تجربیات بین دو کشور در حوزه دریای خزر هستیم. 

بر اساس این گزارش، در انتهای این سمینار کارشناسان سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی و همچنین دانشجویان حاضر در سمینار،  سوالات علمی خود را مطرح و پاسخ‌های کردند و سخنران پاسخگویی سوالات حاضرین بودند.