سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – با توجه به اینکه اعضای هیات علمی تمام وقت نمی توانند قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه‌ها داشته باشند وزارت علوم اطلاعیه ای را صادر کرد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ارتباط با خبرهای منتشر شده روزهای اخیر در برخی از رسانه ها مبنی بر اعمال محدودیت برای تدریس اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سایر موسسات آموزش عالی  اطلاعیه را صادر کرد.
این اطلاعیه و توضیح بدین شرح است:
 اقدام اخیر این وزارت در ارتباط با شفاف سازی و رفع ابهام مطرح شده توسط دستگاه های نظارتی در ماده ۲۱ آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی است ؛ بدین نحو که برابر مقررات موجود کشور، اعضای هات علمی شاغل تمام وقت در موسسات آموزش عالی همزمان نمی توانند قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند. 
بدیهی است همکاری این اعضا برای تدریس در سایر موسسات در خارج از ساعات کار دانشگاه همانند گذشته با رعایت ضوابط بلامانع است.
وزارت علوم تاکید کرده است که این ضوابط پیش از این نیز در آیین نامه استخدامی اعضای  هیات علمی وجود داشته و همان گونه که اشاره شد اقدام اخیر صرفاً در جهت شفاف سازی و تصریح در اجرای ماده ۲۱ آیین نامه فوق الذکراست.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، همچنین پیش از این عبدالرضا باقری رییس مرکز هیأت های امنا و ممیزه مرکزی وزارت علوم در خصوص اصلاح ماده ۱۲ آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی و ممنوعیت همکاری هیأت علمی تمام وقت دانشگاه‌های دولتی با دانشگاه آزاد اعلام کرد: این مساله، موضوع جدیدی نیست و براساس این ماده ساعت حضور عضو هیات علمی تمام وقت در طول هفته ۴۰ ساعت است که باید در طی هفته تقسیم بندی و تکمیل شود.
وی افزود: با توجه به ایرادات دستگاه های نظارتی مبنی بر اینکه در گذشته اعضای هیات علمی با هماهنگی و اطلاع دانشگاه می توانستند به صورت نیمه وقت در دانشگاه دیگر مشغول فعالیت شوند، سعی کردیم برخی از بندهای آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی از جمله بند ۲۱ را شفاف تر کنیم و بدین ترتیب اعضای هیأت علمی دانشگاههای وزارت علوم نمی توانند در سایر دانشگاهها فعالیت کنند.