سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری ۳۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند.

پارک علم و فناوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، وحید احمدی امروز ۲۳ تیر ماه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تلاش وزارت علوم بر این است که علم و فناوری به بدنه جامعه کشیده شود و مختص جامعه دانشگاهی نباشد.

وی تصریح کرد: تفکر سنتی که در آن مجموعه اقتصاد و صنعت  به دانشگاه بی‌توجه هستند از سیاست‌های کلی کشور کنار رفته و دانشگاه در این زمینه‌ها محوریت یافته است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه پارک‌های علم و فناوری از نشانه‌های قدرت کشور هستند، گفت: در سطح کشور ۳۸ پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند و چهار هزار و ۴۰۰ شرکت و ۳۰ هزار شغل را ایجاد کرده‌اند.

احمدی خاطرنشان کرد: در سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هدف این است که دانشگاه‌ها نسل خلاق و کارآفرین تحویل جامعه دهند.

وی افزود: لازم است دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی علاوه بر توان ایجاد اشتغال برای خودش، اشتغال‌زایی نیز داشته باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه یکی از اهداف وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری است به‌طوری‌ که دانشگاه صرفا آموزشی نباشد و بتواند نیازهای جامعه را نیز برطرف کند.

احمدی تصریح کرد: لازم است کشش تقاضا را افزایش داد به‌طوری که بخش صنعت به دانشگاه پیشنهاد همکاری بدهد و شهرداری‌ها پروژه‌های‌ خود را به دانشگاه بدهند تا دانشگاه تقاضامحور شود.

وی افزود: دانشگاه کارآفرین مجموعه‌ای است که دانش و فناوری را ایجاد می‌کند و می‌تواند با دستگاه‌های مختلف همکاری کرده و اساتید و دانشجویان را با آن‌ها پیوند بزند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: استانداران به دلیل اشرافی که به منطقه دارند، می‌توانند در هماهنگی، حمایت و تقویت دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تاثیر زیادی داشته باشند.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کارگروه علم و فناوری که ارتباط دستگاه‌ها را با علم و فناوری ایجاد می‌کند در استان‌ها ایجاد شود.