سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس از افزایش فروش و تولید محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی خبر داد.

نمایشگاه دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهدی باقری در دیدار با رییس پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد: با تلاش اساتید و دانشجویان نخبه که در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند، از مجموعه ۱۴ شرکت مستقر، ۸ شرکت، محصولات خود را به تولید انبوه رسانده و به بازار عرضه می‌کنند.

وی نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در تولیدات فناورانه و پژوهشی بسیار مهم و کارآمد عنوان کرد و گفت: نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامی در راستای منویات مقام معظم رهبری بر محور اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، ترسیم چشم‌انداز این دانشگاه را تربیت نخبگان کارآفرین‌محور، تولید محصولات فناورانه و تولید ثروت از شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و اظهار کرد: شهریه در توسعه آینده این دانشگاه نقش مهمی نخواهد داشت.

باقری تأکید کرد: همکاری با پارک علم و فناوری یک نتیجه برد-برد برای دو طرف خواهد داشت که این مستلزم برنامه‌ریزی و رعایت برخی موارد در همکاری تنگاتنگ و دوجانبه خلاصه می‌شود.

دبیر هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد که دانشگاه‌ها بتوانند به جایگاه واقعی خود که‌ همان تولید علم و ثروت از یافته‌ها و تولیدات دانش‌بنیان است، دست یابند.

همچنین علی فتی، رییس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در این دیدار  آمادگی خود را برای هر نوع همکاری در زمینه پیشرفت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد.

فتی، حضور دانشگاه آزاد اسلامی را یک نقطه قوت با پتانسیل بالا عنوان کرد که می‌تواند پارک علم و فناوری را به توسعه همه‌جانبه نزدیک کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این جلسه مقرر شد تا اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در پارک علم و فناوری فعالیت‌های دانش‌بنیان دارند، در مرکز رشد واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان واحد بندرعباس مستقر شده و بتوانند از کمک‌های مالی این پارک بهره‌مند شده و از تخفیفت گمرکی و معافیت مالیاتی نیز برخوردار باشند. جلسه رسمی توافقات این دیدار در راستای حصول و رسیدن به نتایج نهایی و مصوبات آن، ماه آینده در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برگزار می‌شود.