سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری گفت: بیست و پنجمین سمینار و بزرگترین رویداد جبر ایران در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می‌شود.

دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، غلامرضا مقدسی در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: سمینار جبر سمینار شاخصی در حوزه علوم ریاضی و گامی مهم در خدمت به دانش‌پژوهان رشته‌های ریاضی است.

وی اظهار کرد: این سمینار با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی در حوزه جبر است که در محورهای نظریه گروه‌ها، جبر جابجایی، جبر ناجابجایی، نظریه جبری گراف‌ها، هندسه جبری، جبر جابجایی ترکیبیاتی، نظریه نمایش، جبر لی، جبر رایانه‌ای و جبر فازی برگزار می‌شود.

مقدسی با بیان اینکه مخاطبان این سمینار اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری هستند، گفت: اعضای کمیته علمی این سمینار استادانی از دانشگاه‌های شهید بهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه اصفهان، فردوسی مشهد و حکیم سبزواری هستند. 

دبیر این سمینار ادامه داد: ۱۶۵ مقاله در شاخه‌های مختلف جبر به دبیرخانه این سمینار ارسال شده است که پس از داوری مقالات، ۱۲۵ مقاله برگزیده شده و ۸۰ مقاله نیز به صورت سخنرانی در این سمینار ارائه می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، بیست و پنجمین سمینار جبر ایران با حضور اساتید برجسته جبر و ریاضیات کشور ۲۹ تا ۳۰ تیرماه در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می‌شود.