ردهمایی مبلغان و طلاب اعزامی به ماه مبارک رمضان سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه گفت: دوره تربیت اخلاقی «ضیافت ملکوت» طلاب با حضور ۱۶۰ طلبه از سراسر کشور در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید حسن حسینی، با اشاره به برنامه های تابستانی اداره آموزش دفتر امور تربیت اخلاقی، گفت: با توجه به اهمیت فراگیری مباحث اخلاقی، این دفتر دوره تربیت اخلاقی «ضیافت ملکوت» را در راستای ارتقاء و تعمیق کمی و کیفی فضائل اخلاقی طلاب تهیه و تدوین کرده است.

مدیر دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور، با بیان اینکه این طرح به منظور ارتقای سطح تربیت اخلاقی طلاب پایه های ۳ تا ۶ و به صورت کلاسی و کارگاهی در تابستان برگزار می شود، افزود: دوره ضیافت ملکوت امسال با محوریت دو موضوع زی طلبگی و مدیریت تربیت اخلاقی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی های طرح ضیافت ملکوت امسال نسبت به سال های گذشته تصریح کرد:  در طرح امسال از هر استان، ۴ طلبه از یک مدرسه به همراه معاون تهذیب آن مدرسه حضور داشته و برای انتخاب طلاب نیز شرایط خاص علمی و اخلاقی در نظر گرفته شده است.

حسینی، آشنایی و ارتقای مهارت های اخلاقی، بهره مندی از محضر علما و مراجع، اساتید و کارشناسان مجرب اخلاق و تربیت اسلامی، حضور دائمی اساتید اخلاق در بین طلاب را از جمله مزایای این طرح عنوان کرد.

وی اظهار داشت: برگزاری نشست های بصیرتی با موضوع سبک زندگی طلبگی از دیگر برنامه های مهم این دوره خواهد بود؛ همچنین در کنار برنامه های اصلی این دوره، برنامه های جانبی فرهنگی، تربیتی و ورزشی گوناگونی نیز در نظر گرفته شده است.

حسینی با بیان این مطلب که مرحله اول طرح  تربیتی و اخلاقی ضیافت ملکوت از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه با حضور حدود ۱۶۰ طلبه از سراسر کشور درمدرسه علمیه حقانی قم برگزار می شود، یادآور شد: مراسم افتتاحییه این دوره روز شنبه ۲۶ تیرماه سال جاری ساعت ۸ صبح با سخنرانی آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه حقانی برگزار خواهد شد.