سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۸ امروز(چهارشنبه) ۷۴۰ هزار داوطلب نسبت به پرینت و دریافت کارت شرکت در آزمون ۹۵ اقدام کرده اند.

پی اچ دی آزمون : احمد توکلی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: تا ساعت ۸ صبح چهارشنبه از تعداد ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون ۹۵، تعداد ۷۴۰ هزار نفر به عبارتی ۸۶ درصد از ثبت نام کنندگان نسبت به دریافت پرینت و برگه راهنمای مربوطه اقدام کرده اند.
وی ادامه داد: کارت شرکت در آزمون تمامی داوطلبان گروه های آزمایشی پنجگانه آزمون سراسری سال ۹۵ به همراه برگه راهنمای شرکت در آزمون مذکور از ساعت ۱۲ یکشنبه ۲۰ تیر ماه بر روی سایت سازمان آموزش کشور قرار گرفت و بر اساس برنامه زمان اعلام شده، داوطلبان حداکثر تا پایان امروز می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات لازم نسبت به شرکت و پرینت کارت آزمون و برگه خود اقدام کنند.
توکلی افزود: داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت آزمون شرکت، در گروه اصلی بر حسب مورد به پرینت گروه آزمایشی دوم و یا سوم خود اقدام کنند.
توکلی ادامه داد: بنا بر برنامه ریزی های انجام شده آزمون سال ۹۵، آزمون عمومی و اختصاصی گروه های آزمایشی علوم فنی و ریاضی و انسانی صبح فردا(پنجشنبه) و آزمون هنر عصر روز پنجشنبه برگزار می شود.
وی افزود: آزمون گروه های آزمایشی علوم تجربی روز جمعه و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی عصر جمعه در ۳۶۹ شهرستان و بخش های مختلف و ۴۶۷ حوزه امتحانی برگزار می شود.
مشاور عالی سازمان سنجش بیان داشت: هر داوطلب علاوه بر پرینت گروه آزمایشی مربوطه و یا اصل کارت در روز آزمون، دو عدد مداد سیاه و یک مداد تراش و مداد پاک کن به همراه داشته باشد و همه داوطلبان از آوردن وسایل اضافی مانند کیف دستی، کتاب، جزوه و هر گونه نطق و یادداشت و دستگاه ارتباطی و وسایل شخصی به جلسه آزمون خودداری کنند.
توکلی خاطر نشان کرد: علاوه بر وسایل ذکر شده، در آزمون همراه داشتن قلم نوری و ساعت هوشمند و بردن هر یک از آنها به آزمون اکیدا ممنوع است.
وی گفت: بدیهی است در صورتی که داوطلبی عمدا و یا سهوا این وسایل را همراه داشته باشد با فرد متخلف برابر با قانون رسیدگی به جرایم و تخلفات در آزمون های سراسری که بخشی از آن در کارت آمده است، رفتار می شود.
فراهنگ ** ۹۳۳۸ ** ۱۰۷۱