سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بیش از ۸۶ درصد از داوطلبان کنکور سراسری ۹۵ نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کرده‌اند.

 

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۹۵ از تعداد ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ تعداد ۷۴۰ هزار داوطلب یا به عبارتی ۸۶ درصد از داوطلبان پرینت کارت آزمون و برگ راهنمای آزمون را دریافت کردند. 
مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبانی که تا کنون نسبت به دریافت پرینت کارت و برگ راهنمای آزمون اقدام نکردند و بویژه داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و انسانی که فردا صبح و عصر آزمون دارند توصیه می شود حداکثر تا پایان امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۹۵ برای دریافت پرینت کارت و برگ راهنمای آزمون به سایت مراجعه و آنها را دریافت کنند. 
وی تصریح کرد: براساس برنامه زمانی از پیش تعیین شده آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنج شنبه ۲۴ تیر ۹۵ و گروه هنر عصر پنجشنبه، گروه آزمایشی تجربی صبح و زبان های خارجی عصر جمعه ۲۵ تیر در ۳۶۹ شهرستان و بخش و ۴۶۷ حوزه برگزار می‌شود. 
توکلی تاکید کرد: فرآیند آزمون راس ساعت ۷:۳۰ صبح و ۱۵:۰۰ عصر آغاز می شود بر این اساس درب حوزه های امتحانی ۷ صبح و ۱۴:۳۰ عصر بسته می‌شود لذا از ورود داوطلبانی پس از بسته شدن درها مراجعه کنند ممانعت به عمل می آید. 
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ضرورت دارد داوطلبان با همراه داشتن پرینت کارت و همچنین اصل شناسنامه یا کارت ملی و همچنین همراه داشتن مداد نرم پررنگ، مداد تراش، پاک کن و سوزن در جلسه آزمون حاضر شوند.  
 
وی اظهار داشت: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و هر گونه نوت یادداشت، دستگاه ارتباطی (تلفن همراه، پیجر بیسیم و تبلت به جلسه آزمون) خودداری کنند.  
توکلی ضمن تاکید بر رعایت موارد فوق تاکید کرد: در آزمون سراسری ۹۵ همراه داشتن اقلامی مانند ساعت هوشمند، دستبند هوشمند در جلسه آزمون ممنوع است و در صورت مشاهده هر کدام از اقلام فوق طبق قوانین با داوطلب برخورد می‌شود.