سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تقلید از تحرک انسان از قدیم برای رباتیک‌کاران یک کار مشکل بوده اما اکنون به نظر می‌رسد محققان موسسه فناوری جورجیا توانسته‌اند بر آن فائق آیند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از گیزمودو، محققان موسسه فناوری جورجیا یک ربات انسان‌نما به نام DURUS طراحی کرده‌اند که به شیوه مشابه انسان روی تردمیل راه می‌رود.

محققان آزمایشگاه امبر موسسه فناوری جورجیا همچنین طی طراحی جالبی، یک جفت کتانی به ربات مذکور پوشانده‌اند تا حرکت آن را بیشتر شبیه انسان نشان دهند.

دقت این ربات در تقلید از شیوه تحرک انسان بیشتر از سایر ربات‌ها بوده و برای راه رفتن، ابتدا پاشنه پا را بر زمین می‌گذارد و با انگشتان پا، خود را به جلو می‌راند. این شیوه راه رفتن برای یک ربات، کاملا جدید است.

محققان یک جفت پای فلزی قوس‌دار با یک جفت کتانی آدیداس را به DURUS افزودند که به آن کمک کرد تا پس از چهار روز آزمایش توانست شیوه راه رفتن را یاد بگیرد. این ربات همچنین بین مچ پا و پای خود از فنرهایی برخوردار است که مانند تاندون عمل می‌کنند. این فنرها به آن اجازه می‌دهند تا انرژی مکانیکی را از ضربه پاشنه پا ذخیره کرده و برای جلو رفتن استفاده کند.

ربات جدید کارآمد محققان می‌توان به ساخت پروتزها و اسکلت‌های خارجی رباتیک برای کمک به معلولان منجر شود.