سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سین جیم باشگاه خبرنگاران جوان به سراغ یکی از برترین‌های کنکور رفته که ناگفته های زیادی برای داوطلبان کنکوری در روز پایانی دارد.

 

رتبه 10 کنکوربه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  تنها دو روز تا برگزاری کنکور سراسری باقی مانده در این مدت کوتاه اضطراب و استرس بیشتر در داوطلبان کنکور دیده می‌شود.
مطمئناً برای یک نوجوان، کنکور سراسری یکی از حساس‌ترین و پراسترس‌ترین امتحان‌ها است که در تمام زندگی نه تنها او بلکه خانواده‌اش را هم درگیر کرده است.
با وجود این که چند سالی است تعداد کنکوری‌‌ها کمتر و ظرفیت دانشگاه‌ها بیشتر شده و دانشگاه‌های مختلف به تعداد بیشتری دانشجو پذیرش می‌کند اما همچنان تب کنکور پابرجا بوده و جوانان برای قبولی در دانشگاه مورد علاقه‌ خود با استرس‌های زیادی مواجه هستند.
در همین راستا، خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با مسعود امیری رتبه ۱۰ رشته ریاضی در کنکور سراسری سال ۹۴ گفت‌وگو پرداخته تا با حال و هوا و تجربیات وی در روزهای نزدیک به کنکور و جلسه آزمون باخبر شویم.
لطفا کمی از خودتان بگویید؟
من مسعود امیری متولد سال ۱۳۷۶ در تهران هستم.
آیا انتظار داشتید که رتبه برتر کنکور سراسری را کسب کنید؟
بله. من زمان زیادی را صرف درس خواندن کردم، حدود یکسال با داشتن هدف به سمت درس خواندن رفتم تا توانستم در کنکور سراسری پارسال رتبه ۱۰ کشوری در آزمون ریاضی را بدست آورم.
لطفاً از نقش خانواده در موفقیت خود بگویید؟
بنظرم تأثیرگذارترین نقش خانواده در درجه اول فراهم کردن محیط مناسب و به دور از هرگونه استرس و تشویش در منزل بود که باعث شد بدون هرگونه دغدغه‌ای مطالعه کنم و در مرحله‌ی بعد تشویق خانواده باعث دلگرمی من شده بود.
برای بار چندم در کنکور شرکت کردید و موفق شوید؟
سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و به لطف الهی توانستم در این مرحله به یکی از آرزوهای بزرگم برسم.
آیا در کلاس‌های تقویتی هم شرکت کردید؟
خیر، چون در مدرسه‌ خوبی تحصیل می‌کردم، استادان و معلمان خوبی داشتم که باعث پیشرفت من شدند.
چه رشته‌ و چه دانشگاهی قبول شدید؟
من رشته‌ی مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف قبول شدم.
فکر می‌کردید که در رشته برق دانشگاه شریف پذیرفته شوید؟
بله، از همان ابتدا مهندسی برق رشته‌ مورد علاقه‌ من بود، قبل از کنکور هیچ اطلاعاتی از این رشته نداشتم اما زمان کنکور با کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی برق فهمیدم که می‌توانم در این رشته موفق باشم.

از حالا به تخصصی هم فکر می‌کنید؟
بله، اما باید زمان زیادی بگذرد تا با رشته خود بیشتر آشنا شوم. 
از اهداف خود بگویید؟
یکی از هدف‌های من برای آینده عضو شدن در هیات علمی دانشگاه شریف است. کار سختی پیش رو دارم اما سعی زیادی برای رسیدن به هدفم می‌کنم و دوست دارم که در کشور خودم ادامه تحصیل دهم. چون فکر می‌کنم اینجا جای بهتری برای موفقیت است.
حس و حال شما سال گذشته در این روزهای پایانی کنکور چطور بود؟
دغدغه زیادی داشتم، دغدغه باعث استرس هم شده بود اما با این حال استرس باعث نشد از کار خودم عقب بیفتم و توانستم بر استرس خود غلبه کنم. زیرا به این فکر کردم که حتما قبول می‌شوم و به هدفم خواهم رسید. البته استرس من فقط برای پنج یا شش دقیقه اول آزمون بود. با گذشت زمان حال خوبی داشتم و غرق در پاسخ دادن به سوالات آزمون شدم.
چگونه برای تست زنی برنامه ریزی داشتید؟
من از همان ابتدا به ترتیب دروسی که در دفترچه بود تست زدم اما برای درس ریاضی بیشتر وقت گذاشتم و برای درس فیزیک کمتر.
تست کنکور را در چه حدی زدید؟
درس ادبیات  90 درصد
درس عربی  100 درصد
درس زبان    49 درصد
درس ریاضی  84 درصد
درس شیمی ۹۲ درصد
درس فیزیک ۹۲ درصد
گفت و گو از نسیم آقایی