سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور با اشاره به افزایش ۱٫۵۳ درصدی تولید علم و دانش در کشور، گفت: علی‌الرغم مشکلات فراوان، ایران توانایی خود را در عرصه توسعه علمی نشان داده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، وحید احمدی شامگاه سه‌شنبه در نشست مطبوعاتی معاونان پژوهش و فناوری منطقه شش کشور، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های کشور، توسعه علم و فناوری با محوریت اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: این سیاست نشان‌دهنده نگرش عالمانه به حرکت توسعه‌ای کشور و نظام اقتصادی است.

احمدی با اشاره به افزایش ۱٫۵۳ درصدی تولید علم و دانش در کشور، تصریح کرد: علی‌الرغم مشکلات فراوان، ایران توانایی خود را در عرصه توسعه علمی نشان داده است.

وی گفت: برای توسعه پایدار و مبنی بر دانش، محوریت علم و فناوری لازم است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور از کسب رتبه نخست در رشد تعداد و کیفیت مقاله خبر داد و گفت: تعداد مقالات از سه هزار و ۳۸۸ در سال ۲۰۱۰ به شش هزار و ۸۵۴  در سال ۲۰۱۵ رسیده است.

وی با اشاره به ارتقای مرتبه علمی، خاطرنشان کرد: ایران در رشته‌های نانو، سلول‌های بنیادی، پلیمر، مکانیک، مهندسی شیمی به ترتیب رتبه‌های شش، ۱۳، هشت، پنج و سه را در جهان کسب کرده است.

احمدی مشارکت دانشمندان خارجی را در زمینه مقالات مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه تعداد مقالات مشارکتی از ۱۸ درصد به ۲۳ درصد رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور خاطرنشان کرد: بخشی از ظرفیت کشور در محوریت علمی، تولید مجلات داخلی است که لازم است تولید آن‌ها با رشد بیشتری مواجه شود.