سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به وضعیت حجاب در جامعه دانشجویی، گفت: جامعه دانشجویی نیاز به دلایل محکم برای حفظ اصالت خود دارد و عدم توجه به این مسائل می‌تواند باعث هم‌افزایی ناهنجاری‌های اجتماعی یا اثرگذاری بیشتر عوامل بیرونی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علی خدادادی در همایش حجاب و عفاف با عنوان “همراز یاس” که امروز، ۲۲ تیرماه در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ترویج فضیلت‌های اخلاقی از مهم‌ترین وظایف جامعه اسلامی است که یکی از این فضائل عفاف است.

وی افزود: در جامعه ما با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، بنا بود جامعه‌ای سالم و پویا داشته باشیم که توان مقابله با تهاجمات فرهنگی را داشته باشد. جامعه پویا در معرض تهدیدات زیادی تحت عنوان آسیب‌های اجتماعی است، چنانچه در جامعه امروز آسیب‌های فراوانی از جمله طلاق، اعتیاد و پدیده نوظهور فضای مجازی مشاهده می‌شود.

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ادامه داد: اگرچه فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت به‌سرعت در جامعه در حال رواج است، اما به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب سبب هم‌افزایی آسیب‌های اجتماعی شده است. حجاب و عفاف عاملی است که می‌تواند با آسیب‌های اجتماعی مقابله کند و ما باید با برنامه‌ریزی صحیح و حفظ اصالت‌های فرهنگی زمینه مصونیت را فراهم کنیم.

خدادادی تصریح کرد: متأسفانه امروز مدیریت افکار عمومی در جامعه مطرح است و اگر توانایی برنامه‌ریزی برای آن را نداشته باشیم جامعه از بیرون هدایت خواهد شد؛ حفظ اصالت‌ها می‌تواند زمینه مصونیت را فراهم کند.

وی با اشاره به حجاب در جامعه دانشجویی، عنوان کرد: جامعه دانشجویی نیاز به دلایل محکم برای حفظ اصالت خود دارد و عدم توجه به این مسائل می‌تواند باعث هم‌افزایی ناهنجاری‌های اجتماعی یا اثرگذاری بیشتر عوامل بیرونی شود.