محمد نریمانی رادسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون امور دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: پژوهشگران و جوانان نخبه ایرانی جز برترین های حوزه رباتیک در سطح جهانی هستند و در میادین مختلف این مهم را اثبات کرده اند.

محمد نریمانی راد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به موفقیت های اخیر تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی که در زمان مدیریت وی بر این دانشگاه بنیان نهاده شده، اظهار داشت: نبوغ و استعداد جوانان و پژوهشگران ایرانی در چنین زمینه هایی مشهود است و درخشش تیم های کشورمان بویژه تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی در رقابت های جهانی اخیر ربوکاپ در لیگ ربات های انسان نما نیز گواهی بر همین ادعاست.

وی در ادامه خاطر نشان شد: پژوهشگران ایرانی در زمره بهترین های دنیا در این زمینه هستند و نگاه ویژه دانشگاه ها، صنعت و دولت، باعث تعالی این رشته در کشور و در نهایت منجر به تبدل ساختاری مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان خواهد شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در خصوص موفقیت اخیر تیم رباتیک واحد ایلخچی نیز گفت: این تیم رباتیک با نامIRC  و ربات ۱۳۵ سانتی متری آرتین و حمایت های جدی دکتر انگجی رئیس دانشگاه آزاد استان در لیگ ربات های انسان نما سایز بزرگسال این مسابقات شرکت کرده بود و تنها با یک شکست مقام سومی مسابقات جهانی لایپزیک آلمان را به خود اختصاص داد.