فارابی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی گفت: تاکنون ، بیش از ۱۴۰۰ اثر در سامانه الکترونیکی دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی فارابی به ثبت رسیده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر حسین میرزایی با اشاره به زمان محدود باقی مانده برای ثبت اثر در سامانه الکترونیک جشنواره خاطر نشان کرد: استادان، پژوهشگران و علاقه مندان تنها ۹ روز برای ثبت اثر خود مهلت دارند و هر چه سریعتر با ثبت آثاری که در چهار سال گذشته از ابتدای فروردین ۱۳۹۱ تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۴ تهیه و منتشر شده است، در این دوره شرکت کنند.

وی افزود: اقدامات برای اجرای این جشنواره با تصویب هیات وزیران و شورای سیاستگذاری جشنواره از اسفند ماه سال گذشته و دریافت آثار از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است و تا پایان تیر ماه به پایان می رسد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات درباره نحوه شرکت و ثبت نام به اینجا و برای ثبت اثر به این پیوند مراجعه کنند.

رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی درباره آثار رسیده به دبیرخانه در گروه های مختلف گفت: در میان گروه های دوازده گانه  تاریخ، حقوق، علوم سیاسی، مطالعات هنر، زبان و ادبیات، علوم اجتماعی، فلسفه، مطالعات انقلاب، علوم تربیتی، علوم اقتصادی، فقه و بخش خارجی در بخش فقه و بخش علوم اقتصادی بیش از گروه های دیگر تاکنون  آثار دریافت شده است. 

میرزایی با تاکید بر روند الکترونیک دریافت آثار در این دوره جشنواره یادآور شد: در این دوره از جشنواره تمام آثار اعم از طرح های پژوهشی، رساله های دکتری و پایان نامه های دوره های کارشناسی ارشد به صورت دیجیتال و تنها از طریق سامانه الکترونیکی جشنواره دریافت می شوند.

وی افزود: از آنجایی که فایل کتاب در اختیار مولفان قرار ندارد، از این رو از این دسته از افراد پس از ثبت نام و بارگذاری فهرست و جلد کتاب خود در سامانه جشنواره، خواسته شده است تا اصل کتاب را به دبیرخانه ارسال کنند.

جشنواره بین المللی فارابی در حوزه علوم اسلامی و انسانی از سوی وزارت علوم و با مشارکت یونسکو، آیسسکو و بنیاد ملی نخبگان برگزار می شود و دبیرخانه دائمی آن در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی مستقر است.