سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اجرای طرح‌های تحقیقاتی را در رفع مشکلات صنایع و افزایش جذب سرمایه‌گذار موثر دانست و گفت: با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه تلاش می‌کنیم امسال بر طرح‌های تحقیقاتی در حوزه شیلات و آبزیان متمرکز شویم تا بخشی از مشکلات منطقه را در این حوزه رفع کنیم.

دکتر لطف‌الله خواجه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به پتانسیل بالای دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از نظر تجهیزات و نیروی انسانی اظهار کرد: اولویت کاری امسال ما  در دانشگاه انجام کارهای تحقیقاتی کارآفرین‌محور در زمینه آبزیان و شیلات است.

وی در خصوص رویکرد کلی دانشگاه در ارتباط با طرح‌های پژوهشی عنوان کرد: دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر یک دانشگاه تخصصی حوزه دریا بوده و حیطه پژوهش‌های آن کاملاً مشخص است؛ هدف این است که پژوهش‌ها بیشتر کارآفرین‌محور بوده و کاربرد بیشتری داشته باشند تا بخشی از مشکلات منطقه در حوزه دریا را رفع کنند.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان آب و برق و اداره‌کل شیلات استان، گفت: در گذشته طرح‌های پژوهشی استان در حوزه‌های مختلف به دانشگاه‌های خارج از استان واگذار می‌شد، هدف از انعقاد چنین تفاهم‌نامه‌هایی این است که دانشگاه‌های منطقه درگیر این طرح‌ها شوند.

خواجه‌پور ادامه داد: دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر قطعأ می‌تواند در برخی از حیطه‌ها مشکلات را برطرف کند. یکی از این حوزه‌ها کارهای تحقیقاتی در زمینه شیلات و آبزیان است. بعضی از حوضچه‌های پرورش ماهی در استان از نظر منابع غذایی یا بیماری‌ها با مشکلاتی روبرو هستند، این مشکلات باعث افت تولید محصولات  می‌شود و به سرمایه‌گذاران ضربه وارد می‌کند.

وی افزود: طرح‌های پژوهشی دانشگاه می‌تواند موجب بهبود کیفیت محصولات شود و از اتلاف سرمایه جلوگیری کند. این امر موجب تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری بیشتر و افزایش کارآفرینی خواهد شد.