حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری کشور سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: اساتید بسیجی به عنوان فرماندهان و دانشجویان بسیجی به عنوان افسران جنگ نرم آن طور که لازم بوده، تاکنون به وظایف خود عمل نکرده اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حسین قدیانی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ، شب گذشته در مراسم افتتاحیه هشتمین طرح ولایت استانی گفت: طرح ولایت، درجهت شکل گیری زیربنای خداشناسی، هستی شناسی و انسان شناسی دانشجویان بسیجی است تا شاکله درستی بر این اساس پی‌ریزی شود.

وی با تأکید بر لزوم بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه های کشور که در ماه مبارک رمضان سال جاری صورت پذیرفت، بیان کرد: اساتید بسیجی به عنوان فرماندهان و دانشجویان بسیجی به عنوان افسران جنگ نرم آن طور که لازم بوده، تاکنون به وظایف خود عمل نکرده اند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با اشاره به فلسفه وجودی بسیج دانشجویی و مطالبه آن توسط امام راحل (ره) از ملت در سال ۶۷، اذعان داشت: امام خمینی (ره) پنج رسالت مهم را از بسیج دانشجو و طلبه مطالبه کردند که شامل دفاع از انقلاب و اسلام، پاسداری از اصل نه شرقی نه غربی در محیط دانشگاه، پیوند حوزه و دانشگاه، جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه و تبیین چارچوب های اسلام ناب می شود.

وی با اشاره به اهمیت مطالعه صحیفه نور، وصیت نامه و همچنین پیام ها و سندهای مکتوب امام راحل (رحمه الله علیه) طی سال های ۶۷ و ۶۸، تصریح کرد: عصاره و محصول مبارزات و عمر شریف امام خمینی (رحمه الله علیه) در سال های پایانی عمر در قالب پیام ها، نامه ها و اسناد مکتوب تولید و در اختیار جامعه قرار می گرفت. دغدغه اصلی امام در آن سال ها تبیین اسلام ناب و اسلام آمریکایی بود.

وی افزود: استکبار جهانی فهمیده است که نمی تواند از طریق قدرت و زور و فشار بر انقلاب اسلامی ایران چیره شود، زیرا قدرت رویارویی متقابل با آن را ندارد. استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که برای مبارزه با انقلاب اسلامی باید چیزی شبیه آن ابداع کند و با ارائه آدرس های غلط، اسلام آمریکایی و غربی را به جای اسلام ناب معرفی نماید تا بتواند از این راه به آن ضربه وارد کند.

قدیانی با ذکر این نکته که در دنیای امروز تفسیرهای افراطی از اسلام را شاهدیم، گفت: اسلام مورد ترویج تکفیری ها در کشورهای منطقه و نوع استحاله شده اسلام در داخل کشور، که به اسلام رحمانی شهرت یافته از این جمله است. اسلام رحمانی تحریف محتوایی اسلام است. باید دانست، سازشکاری در دین اسلام با نظام سلطه وجود ندارد.

وی با برشمردن عرصه های فعالیت بسیج دانشجویی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی،سیاسی، اقتصادی،علمی و دفاعی، اذعان داشت: این عرصه ها و دام های موجود در هر کدام باید به خوبی شناخته شود تا انحراف از این مسیر صورت نگیرد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور تصریح کرد: غربی ها به دنبال تغییر سبک زندگی و هویت ما هستند. در عرصه فرهنگ آن چه برای جامعه امروز با اهمیت است، اجرای سبک زندگی اسلامی و جاری کردن فرهنگ اسلامی در جامعه است.

وی ادامه داد: در عرصه سیاست، هدف اصلی انقلاب اسلامی در شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی نهفته و در حقیقت استکبار ستیزی خلاصه می شود. همچنین، در عرصه اقتصاد، اجرایی شدن الگوی اقتصاد مقاومتی و در عرصه علم، مرجعیت علمی کشور از اهمیت برخوردار است. در عرصه دفاعی نیز شعار اصلی نظام «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم وَما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیکُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ» است.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور اظهار داشت: امام راحل عرصه ها و رسالت بسیج دانشجویی را مشخص کرده و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دنبال شاخصه های عنصری است که می خواهد این رسالت را به دوش کشد. امام خامنه ای مطالبات خود از بسیج دانشجویی را در دو بعد دانشجویی و تشکلی مطرح کرده اند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور، کسب علم، وجود بصیرت و نگاه باز، حفظ دین و تقوا و سوءظن داشتن به جریان های رسانه ای دشمن را از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشجویان برشمرد.

قدیانی با بیان اینکه علما علم را به سه دسته علوم دقیقه، تجربی و انسانی تقسیم می کنند، گفت: در علوم دقیقه و تجربی، مبنایی ظاهراً مشترک با غرب داریم ولی در زمینه کاربرد کاملاً از یکدیگر متمایزیم. برای مثال، ما در زمان شیخ بهایی به علم شکافت اتم دست پیدا کردیم و حاصل آن صرف مصارف انسان دوستانه از جمله گرمابخشی حمام شیخ بها شد. ولی در سال ۱۹۴۵ غرب به شکافت اتم تسلط پیدا کرد و حاصل آن در هیروشیما و ناکازاکی به سلاح کشتار نسل بشر تبدیل شد.

وی ادامه داد: در حوزه علوم انسانی، تفاوت ما با غرب هم مبنایی و هم کاربردی است. کسی که با ایدئولوژی اومانیستی به ارائه فرضیه و نظریه می پردازد متفاوت از کسی است که با ایدئولوژی الهی و اسلامی فرضیه و نظریه ارائه می کند. امروز وظیفه دانشجویان تسلط بر علوم و ارائه جایگزین اسلامی و قرآنی در هر حوزه است.

 قدیانی افزود: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) حضور جسمانی، فکری و بیانی در مسائل اصلی کشور را از تشکل های دانشجویی مطالبه کردند و از آنها خواستند تا موضوعات روز کشور را بررسی کنند. تبیین چارچوب های اسلام ناب از دیگر مطالبات مهم ایشان از تشکل های دانشجویی است.

وی با تأکید بر بازخوانی مطالبات رهبری از تشکل های دانشجویی، گفت: در طرح های ولایت با تشکیل حلقه های بحث و گفتگو به بررسی دوازده مطالبه مهم مقام معظم رهبری از تشکل های دانشجویی بپردازید.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: امروز مسئولیت و وفای به عهد و ولایی بودن در این است که ما بتوانیم عالمانه از انقلاب و اسلام دفاع کنیم.