سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: حدود ۶۰ درصد صادرات پارک‌های کل کشور در سال گذشته متعلق به شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان بوده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، عباس قوام صبح امروز ۲۱ تیر ماه در مراسم هم اندیشی روسای شرکتهای پارک علم و فناوری استان کرمان اظهار کرد: حدود ۶۰ درصد صادرات پارک های علم و فناوری کل کشور در سال گذشته متعلق به شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان بوده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته رتبه شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری استان کرمان به ۱۲ ارتقا یافت.

قوام با اشاره بر ضرورت صادرات محصولات شرکتهای مستقر در پارک افزود: به منظور حمایت از اخذ استانداردهای لازم برای محصولات شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان، با اداره استاندارد تفاهم نامه‌ای امضاء شده که مواردی چون بررسی و تعیین اولویت موضوع‌های پیشنهادی برای تدوین استاندارد ملی و برگزاری دوره‌های آموزشی استانداردسازی را در دستور کار خود قرارداده است.

وی با تاکید بر فعالیت های مرکز بین‌المللی مبادلات تجاری و فناوری پارک در جهت ارائه خدمات مشاوره بازاریابی، فروش و جذب سرمایه گذار برای واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در این پارک و سایر پارک های کشور بیان کرد: در این راستا از استقرار شرکت های خارجی معتبر در پارک که دارای شریک ایرانی هستند استقبال کرده  و شرکت‌های علاقمند می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری پارک با شرکای خارجی آنها به پارک ارائه دهند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: با توجه به شرایط حال حاضر کشور، بعضی از شرکتها و واحدهای فناور نوپا در پارک های کشور برای ورود به بازارهای داخلی و بین المللی با مشکلات خاصی روبرو هستند که پارک علم و فناوری استان کرمان در حال تدوین برنامه‌ای جهت حمایت از شرکت‌ها در تولید محصولات خود تحت لایسنس برندهای معتبر خارجی است.

در ادامه این جلسه دکتر گنجویی، معاون فناوری و نوآوری پارک گفت: با همکاری شرکتهای دانش بنیان پارک و پیگیری های این مجموعه به زودی برج فناوری استان کرمان با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: فرایند واگذاری زمین در ابعاد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ متر و بیشتر به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در انتهای جاده هفت باغ و جنب باغ تاریخی شاهزاده ماهان آغاز شده است.