سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسابقات مقدماتی سیزدهیمن المپیاد جهانی رباتیک WRO 2016 مرداد ماه امسال در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا مسابقات جهانی رباتیک رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا مهارت‌هایی نظیر حل مسأله و خلاقیت را در خود پرورش دهند. شرکت در این رقابت‌ها تلفیقی از دانش، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری را به کار می‌گیرد.

مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ با شرکت ۱۲ کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال مسابقات جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به ۵۰ کشور رسیده است. این رویداد در سال‌های اخیر به بزرگترین مسابقات رباتیک دانش‌آموزی تبدیل شده است.

گرد هم آوردن دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان جهت پرورش خلاقیت و مهارت حل مسأله از طریق اکتشاف و جست‌وجو در رباتیک و برنامه نویسی، معرفی مفهوم علم مدرن در فعالیت‌های آموزشی و کارگاهی مدارس و دانشگاه‌ها، ایجاد فرصت برای ترویج تفکر خلاق، بهبود ارتباطات و مهارت‌های کار گروهی، تقویت توانایی در کسب دانش‌های جدید، گسترش افق دید دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه علم و فناوری، بالابردن توانایی یادگیری و تشویق آنها به منظور پرورش دانشمندان، مهندسان و مخترعان آینده از اهداف مسابقات WRO است.

مسابقات مقدماتی سیزدهمین المپیاد جهانی رباتیک WRO 2016 در مرداد ماه امسال در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان در این مسابقات امتیازاتی جهت حضور در مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیاد جهانی رباتیک که در شهریور ۹۵ در تهران برگزار می‌شود، کسب می‌کنند.

موضوع این مسابقات شامل تفکیک زباله، کارخانه بازیافت، بولینگ، فوتبال و استفاده از تکنولوژی رباتیک به همراه راه‌حل‌های خلاقانه جهت مدیریت پسماند تعیین شده است.