سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سومین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۱۵ شهریور ماه جاری برگزاری می شود.

بازدید جهانگیری از دومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی

برنامه ریزی برای برپایی سومین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران به گونه‌ای انجام شده است که موضوع‌های مهم و کلیدی مرتبط با این حوزه در قالب کارگاه‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی از طریق هم اندیشی پژوهشگران عرصه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی ارائه می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران به همت ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی از ۱۵ تا ۱۸ شهریور ماه سال جاری در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

معرفی نقش صنعت گیاهان دارویی در توسعه کشور با استفاده از روش‌های نوین و آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های حاصل در زمینه گیاهان دارویی و سایر فرآورده‌های طبیعی، معرفی فرآورده‌های مکمل و طبیعی و کاربرد صحیح آن در ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه و معرفی انواع افزودنی‌های مجاز ( طعم دهنده‌ها و رنگ دهنده‌های طبیعی)، عرقیات، عطریات، اسانس‌های گیاهی و محصولات آرایشی – بهداشتی و آفت کش‌های طبیعی از جمله اهداف این نمایشگاه و جشنواره است.

فن بازار تخصصی، نمایشگاه جشنواره، کارگاه‌های آموزشی تخصصی، سلامتکده‌ها و فستیوال دانش آموزی و جایزه برترین‌های دانش‌آموزی از جمله بخش‌های جشنواره گیاهان دارویی است.

علی ابراهیمی ورکیانی، مشاور ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و مسوول کارگاه‌های آموزشی این دوره از نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمان برگزاری این رویداد گفت: از جمله اهداف برپایی این کارگاه‌ها می‌توان به افزایش دانش عمومی و تخصصی جامعه در خصوص مصرف صحیح گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبی و استفاده بهینه سازی خدمات طب سنتی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای مشارکت در ارتقا سهم ایران در بازارهای جهانی از طریق تقویت بنیان اقتصادی و تجاری شرکت‌های دانش بنیان، توجه به الگوی کشت و کاهش هزینه‌های تولید، سرعت بخشیدن به جریان تبدیل علم به ثروت با تجاری سازی فناوری‌های داخل کشور از جمله دستاوردهایی است که با برگزاری چنین کارگاه های تخصصی به دست می‌آید.