سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان گروه های آزمایشگاهی پنج گانه آزمون سراسری از یکشنبه آغاز و تا پایان روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه است.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان گروه های آزمایشگاهی پنج گانه آزمون سراسری سال ۹۵ به همراه برگ آزمون از روز گذشته ۲۰ تیرماه ۹۵ روی سایت سازمان آموزش کشور قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بر اساس ضوابط اعلام شده تمامی داوطلبان ثبت نام کننده در این آزمون ضرورت دارد حداکثر تا پایان روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه به سایت سازمان مراجعه و با ورود نمودن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد پیگری و نام و نام خانوادگی، کد ملی و سریال شناسنامه، نسبت به دریافت پرینت کارت آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.
توکلی گفت: تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز ۲۱ تیرماه تعداد ثبت نام کننده ها برای دریافت کارت تعداد ۳۸۴ هزار نفر یعنی ۶۵/۴۴ درصد داوطلبان است که نسبت به دریافت پرینت کارت آزمون خود اقدام نموده اند.
وی افزود: داوطلبان که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند باید برحسب رشته برای پرینت گروه آزمایشی دوم و سوم خود نیز اقدام نمایند.
توکلی ادامه داد: به همه داوطلبانی که تاکنون برای دریافت پرینت کارت خود اقدام نکرده اند اکیدا توصیه می شود در فرصت باقی مانده به سایت سازمان مراجعه و برای دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای خود اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز صدور کارت کنکور سراسری ۹۵، جوان ترین و مسن ترین داوطلبان کنکور را به ترتیب ۱۵ و ۸۰ ساله عنوان کرد.
توکلی در ادامه اظهار داشت: خلیل شکریان متولد ۱۳۱۵ در گروه آزمایشی علوم انسانی از شمیرانات تجریش به عنوان مسن ترین داوطلب و جوان ترین داوطلب نیز بهار بلوچی متولد ۱۳۸۰ در گروه آزمایشی علوم تجربی از ایلام مرکزی در کنکور سراسری ۹۵ شرکت کرده اند.
وی گفت: در مجموع یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده که از این تعداد، ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ کارت برای برادران و ۶۱۱ هزار و ۷۵۴ کارت برای خواهران صادر شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: تعداد کارت های صادر شده برای گروه هنر شامل داوطلبان اصلی و علاقمندان به گروه هنر، ۵۴ هزار و ۶۹۷ کارت است.
وی ادامه داد: همچنین تعداد کارت صادر شده برای گروه زبان های خارجی شامل داوطلبان اصلی و علاقمندان به گروه زبان ۱۱۵ هزار و ۷۱۰ مورد است.
توکلی یادآور شد: تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر در گروه علوم ریاضی در صبح پنجشنبه ۲۴ تیرماه به رقابت می پردازند و همین تعداد کارت آزمون برای این گروه صادر شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: همچنین برای گروه علوم انسانی نیز که ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر رقابت می کنند که برای این گروه نیز همین تعداد کارت صادر شد.
وی اظهار داشت: تعداد ۵۱۹ هزار و ۴۸۸ نفر نیز در گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۲۵ تیر ماه به رقابت می پردازند.
بر اساس این گزارش کنکور سراسری ۹۵ صبح و بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیرماه برگزار می شود.