سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی گفت: با توجه به ظرفیت موجود در مراکز آموزش عالی و پژوهشکده محیط زیست، راه‌اندازی مرکز رشد می‌تواند به توسعه فعالیت‌های تجاری‌سازی و ایجاد اشتغال در استان گیلان کمک کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، به منظور ایجاد مرکز رشد زیر نظر جهاد دانشگاهی گیلان، جلسه‌ای با حضور دکتر پورعابدی، رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان – دکتر اصغری، رئیس مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و رویش – مهندس بختیاری و مسئولین جهاد دانشگاهی استان گیلان، به میزبانی این واحد تشکیل و در خصوص لزوم راه‌اندازی مرکز رشد در مجموعه جهاد دانشگاهی گیلان تبادل نظر انجام شد. در این جلسه زمینه‌های احتمالی فعالیت مرکز رشد به بحث گذاشته شد و تجربیات سایر مراکز رشد در واحدهای جهاد دانشگاهی نیز مطرح گردید.

در ابتدای این نشست، مهندس جمشید رسایی، رئیس جهاد دانشگاهی استان گیلان، با اشاره به وجود پژوهشکده، مؤسسه آموزش عالی، مراکز علمی و کاربردی و گروه‌های پژوهشی فعال در حوزه معاونت پژوهشی، اظهار کرد: زمینه‌های راه‌اندازی و فعالیت مرکز رشد تحت نظر جهاد دانشگاهی گیلان مدت دو سال است که مطرح شده و بررسی‌ها نشان می‌دهد که در صورت راه‌اندازی این مرکز در مجموعه جهاد دانشگاهی گیلان، زمینه حمایت از ایده‌های جدید و ابتکارات بهتر فراهم می‌شود.

وی افزود: تاکنون حدود ۱۰ ایده در مجموعه جهاد دانشگاهی گیلان مورد حمایت قرار گرفته که تعدادی از آنها به نتایج خوبی رسیده و از جمله در سفر سال گذشته دکتر طیبی، از چهار نمونه آن رونمایی شد.

در ادامه دکتر پورعابدی، رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی نیز ضمن ارائه نقطه‌نظرات خود و بیان توصیه‌هایی در خصوص راه‌اندازی و فعالیت مرکز رشد در جهاد دانشگاهی واحد گیلان، گفت: با توجه به ظرفیت موجود در مراکز آموزش عالی و پژوهشکده محیط زیست و زمینه فراهم شده از جهت گسترش فضای فیزیکی، راه‌اندازی مرکز رشد می‌تواند به توسعه فعالیت‌های تجاری‌سازی و ایجاد اشتغال در استان گیلان کمک کند.