سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سازمان غذا و دارو آمریکا یک پژوهش در زمینه درمان سرطان را پس از فوت سه نفر به دلیل تورم مغزی به طور موقت متوقف کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، شرکت زیست دارویی “جونو” یک روش تجربی به نام  CAR-T را برای درمان تومورهای سرطانی آغاز کرده بود که در حال حاضر از ادامه آن جلوگیری شده است.

این روش درمانی شامل استخراج سلول‌های ایمنی، تغییر ژنتیکی آنها برای کشتن عناصر سرطانی و تزریق دوباره آنها به جریان خون است. شرکت جونو این کار را با ترکیب داروهای شیمی درمانی مختلف انجام داد که مدیران اجرایی آن معتقدند که در زمان ادغام با سلول‌های خاص باعث بوجود آمدن مشکلات متعدد می‌شود.

 CAR-T   در پژوهش‌های قبلی و درمان انواع لوسمی و لنفوم دارای نتایج امیدوار کننده بوده است. اما این روش دارای عوارض جانبی، از جمله واکنش‌های افراطی سیستم ایمنی بدن و تولید سم عصبی است. از جمله عوارض جانبی مرگبار این آزمایشات متورم شدن مغز است که سبب توقف این آزمایشات شده است.
هنوز مشخص نیست که سازمان غذا و دارو اجازه ادامه این آزمایشات را خواهد داد یا خیر اما مقامات شرکت جونو اعلام کردند که همه چیز ظرف ۳۰ روز آینده مشخص خواهد شد .

با انتشار این خبر سهام شرکت جونو تا۲۷ درصد کاهش یافته و همین امر نگرانی مقامات این کشور را در برداشته است.