سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اولین مدرسه تابستانی ریاضیات ویژه دانشجویان کارشناسی برگزیده مسابقات ریاضی دانشجویی انجمن ریاضی ایران و سایر دانشجویان علاقه‌مند از تاریخ ۷ تا ۱۸ شهریور ماه امسال در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار می‌شود.

ریاضیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مسابقات ریاضی دانشجویی کشور بیش از ۴۰ سال است که توسط انجمن ریاضی ایران به صورت سالانه برگزار می‌شود. هر دانشگاه یک تیم ۵ نفری از دانشجویان زبده دوره کارشناسی خود را به این مسابقات اعزام می‌کند و دانشجویان در ۴ روز به رقابت علمی پرداخته و در نهایت به حدود ۳۰ نفر اول مدال‌های طلا و نقره و برنز تعلق می‌گیرد.

بررسی نتایج سال‌های گذشته نشان می‌دهد نفرات برتر این مسابقات در دوره‌های تحصیلات تکمیلی موفق بوده و به مراتب درخشانی نیل کرده‌اند. در طول برگزاری مسابقه فرصتی فراهم نمی‌شود تا برنامه‌های علمی برای دانشجویان شرکت کننده ارائه شود.

هدف از برگزاری مدرسه تابستانی فراهم آوردن یک محیط علمی غیر رقابتی برای دانشجویان برگزیده این مسابقات و سایر دانشجویان علاقه‌مند است تا با مطالب پژوهشی  روز ریاضیات آشنا شوند. در مدرسه امسال دو درس فشرده در توپولوژی و احتمالات به صورت کارگاهی به همراه چند سخنرانی ارائه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ۲۰ مرداد ماه آخرین مهلت ثبت نام در این مدرسه تابستانی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://iasbs.ac.ir/seminar/math/school/ مراجعه کنند.