سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه این دانشگاه ترم تابستانی برگزار نمی کند، برنامه های دانشگاه برای ایام تابستان را تشریح کرد.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا ‌اظهار کرد: با پایان یافتن نیمسال دوم تحصیلی، فرا رسیدن فصل تابستان فرصتی برای تعمیر و تجهیز دانشگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه در فصل تابستان و با اتمام سال تحصیلی در دانشگاه لرستان چون ترم تابستانه نداریم عملا آموزش تعطیل می‌شود، افزود: البته بحث پژوهشی در این دانشگاه در طول فصل تابستان، داغ است و دانشجویان ارشد و دکترا می‌توانند امور مربوط به پایان‌نامه‌های خود را در این ایام انجام دهند.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: در دانشگاه لرستان نظام آموزشی به صورت دو ترمی برگزار می‌شود و در تابستان واحد درسی ارائه نمی‌شود.

این مسئول بیان کرد: البته برخی از دانشگاه‌ها ترم تابستانه برگزار می‌کنند، اما  دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه لرستان در طول تابستان زیر نظر استاد راهنما در دانشگاه مستقر هستند و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می‌دهند.

عزیزی با بیان اینکه آموزش امری همیشگی بوده و تعطیل بردار نیست، یادآور شد: تابستان فرصت مغتنمی برای بررسی منابع درسی است تا دانشجویان پرتلاش در این فاصله منابع درسی خود را تامین و مطالعه کنند.