سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رئیس پردیس‌ فرهنگیان خراسان رضوی در خصوص دلایل الزام دانشجویان به گذراندن ترم تابستانه در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دانشجویان براساس بخش‌نامه وزارت علوم دانشگاه ورودی ۹۱ و ۹۲ الزاما باید در ترم تابستانه شرکت کنند.

حسن مجتبوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان، در این خصوص اضافه کرد: عده‌ای از دانشجویان ورودی ۹۱ و ۹۲ با گذراندن هشت واحد تابستانه فارغ‌التحصیل می‌شوند و از مهر ماه مشغول به کار خواهند شد. 

وی ادامه داد: آن دسته از دانشجویانی که با گذراندن این هشت واحد فارغ‌التحصیل نشوند، در صورت موافقت وزارت علوم از اول مهر مشغول به کار خواهند شد و واحدهای باقی مانده را به تدریج می‌گذرانند اما چنانچه با این درخواست موافقت نشود، این دانشجویان در ترم بهمن ماه فارغ‌التحصیل خواهند شد.

رئیس پردیس‌ فرهنگیان خراسان رضوی همچنین در خصوص تعداد واحدهای درسی دانشگاه فرهنگیان گفت: براساس اساس‌نامه دانشگاه برخی از واحدهای دانشگاه فرهنگیان برای فراگیری مهارت‌های تعلیم و تربیت است  و در  همین راستا برخی از واحدهای درسی اضافه بر دانشجویان دانشگاه‌های معمولی است.