هفتمین همایش ملی «مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی»، نوزدهم آبان ماه امسال در سالن اجتماعات جابر ابن حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، قطب علمی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات استراتژیک کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، هفتمین همایش ملی «مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی» را با هدف ارائه دستاوردهای نوین علمی در زمینه کاهش و بازیافت ضایعات فراورده‌های کشاورزی، دستیابی به هدف قانون توسعه کشور مبنی بر کاهش ضایعات فراورده‌های کشاورزی، شناخت ابعاد و عوامل تاثیرگذار بر ضایعات و نیز نوع و طبیعت آن، افزایش آگاهی و اطلاع عموم بویژه مسؤولین، سیاستگذاران و برنامه‌ریزان کشور و جلب حمایت و همکاری سیاستگذاران و مدیران دولتی از ایده‌های جدید در بخش کاهش و بازیافت ضایعات فراورده‌های کشاورزی برگزار می‌کند.

محورهای این همایش شامل مدیریت تولید و کاهش ضایعات، روش‌های بازیافت و استفاده از پسماندهای کشاورزی، مصرف بهینه آب در تولید و فرآوری محصولات کشاورزی، نقش کشاورزی دقیق و مکاترونیک در کاهش ضایعات، بررسی چگونگی بروز ضایعات کمی/ کیفی، نقش مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در کاهش ضایعات، روش‌های اندازه گیری و متدولوژی برآورد میزان ضایعات کشاورزی، بررسی مقاوت محصولات در برابر افت کیفی، نقش کاشت گلخانه‌ای در کاهش ضایعات و جلوگیری از هدررفت آب، سامانه‌های تولید انرژی از پسماندهای کشاورزی، مدلسازی ضایعات و مطالعات جنبه‌های اقتصادی و تولید محصولات با ارزش افزوده، فرا سودمند و غذا- دارو از ضایعات است.

بر اساس اعلام دبیر خانه همایش، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مقالات ۲۶ شهریورماه است. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت  www.solap.modares.ac.ir مراجعه کنند.