رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی گفت: صنعت چای کشور می‌تواند از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی مراکز علمی و تحقیقاتی، بهره بیشتری بگیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  به منظور گسترش فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه چای، جلسه‌ای با حضور دکتر پورعابدی رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان، دکتر روزبهان رئیس سازمان چای، دکتر آزادی رئیس پژوهشکده چای و دکتر اصغری رئیس مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات – رویش در جهاد دانشگاهی واحد گیلان برگزار شد.

دکتر پورعابدی، رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، با اشاره به لزوم همکاری دانشگاه‌ها با دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: صنعت چای کشور می‌تواند از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی مراکز علمی و تحقیقاتی، بهره بیشتری بگیرد و سطح کمی و کیفی محصولات خود را افزایش دهد.

در ادامه دکتر روزبهان، رئیس سازمان چای کشور آخرین وضعیت چای در استان و کشور را برای حاضرین تشریح کرد. همچنین دکتر آزادی، رئیس پژوهشکده چای نیز در خصوص برنامه‌ها و اقدامات علمی و تحقیقاتی در دست اجرای این پژوهشکده توضیحاتی بیان کرد.

در پایان دکتر سیدمحسن نساج حسینی، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی گیلان، توضیحاتی در خصوص عملکرد این معاونت در حوزه چای ارائه کرد و گفت: با توجه به تأکید رئیس جهاد دانشگاهی و استاندار برای توسعه فعالیت‌ها به منظور حل بخشی از مشکلات چای، جهاد دانشگاهی از اواخر سال ۱۳۹۲ با بهره‌گیری از توانمندی‌های خود در حوزه‌های مختلف، اقدام به تهیه و تدوین طرح‌های کاربردی، به‌ویژه در زمینه ایجاد ارزش افزوده در محصول چای نموده است.

 وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری با سازمان چای و مرکز تحقیقات چای بتوان به اهدافی نظیر ایجاد ارزش افزوده در برگ چای رسید که این هدف جز با پژوهش کاربردی و تجاری کردن نتایج تحقیقات میسر نمیشود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی گیلان تصریح کرد: تنها راه نجات باغات چای از آتش سوزی های عمدی و تغییر کاربری آنها، سودآور کردن چایکاری و حذف رانت‌های موجود در معادلات اقتصادی صنعت چای است.

در این نشست، علاوه بر مباحث پژوهشی، موضوع تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی و یافته‌های مرتبط با چای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر از توانمندی‌های طرفین، در راستای حل مشکلات و مباحث مربوط به محصول چای، از مرحله کشت تا عرضه به بازار، همکاری‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه دنبال شود.