اولین دوره مسابقات رباتیک سرباز به همت دانشگاه جامع امام حسین (ع) و حوزه مقاومت بسیج شهید صنیع خانی نیمه اول مرداد ماه امسال در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

ربات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، علی خطیب‌زاده، دبیر اجرایی جشنواره رباتیک با اعلام این خبر گفت: این مسابقات در دو سطح دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود. در سطح دانشجویی ربات‌های پرنده، مین‌یاب و امدادگر و در سطح دانش‌آموزی ربات‌های سرباز، مسیریاب و جنگجو به رقابت می‌پردازند. همچنین همزمان با این جشنواره نمایشگاه دستاوردهای رباتیک دانشگاه‌ها و پایگاه‌های بسیج برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره رباتیک خاطرنشان کرد: مسابقات رباتیک همزمان با سالروز عملیات مرصاد آغاز خواهد شد و به همین مناسبت میدان مسابقه ربات‌ها به صورت منطقه عملیاتی مرصاد شبیه‌سازی شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین(ع)، خطیب‌زاده هدف از برگزاری این جشنواره را برطرف کردن نیازهای حوزه نظامی در بخش رباتیک عنوان و اظهار کرد: جهت قدردانی از شرکت‌کنندگان مسابقه و تامین هزینه‌های ساخت ربات مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال جوایز نقدی برای نفرات اول تا سوم درنظر گرفته شده است.