در مراسمی در سفارت کشورمان در امان از اساتید و متخصصان فارغ‌التحصیل اردنی در ایران تجلیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم  مجتبی فردوسی‌پور، سفیر کشورمان در امان در سخنانی با اشاره به اهمیت همکاری‌های علمی در تقویت شناخت و استحکام روابط بین دو کشور ، بر ایفای نقش کلیدی اساتید و متخصصان اردنی فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های ایران در این خصوص اشاره کرد.

در این مراسم که ایرانیان مقیم به اتفاق خانواده خود و نیز اعضای سفارت کشورمان، حضور یافته بودند از دو تن از اساتید و متخصصان، با اهدای لوح تقدیر به عنوان الگوی علمی و فرهنگی، قدردانی به عمل آمد.

در این جمع صمیمی، از آقای دکتر علی الحمید، متخصص قلب و عروق و آقای دکتر حسان العربی در رشته مهندسی معماری که هر دو فارغ التحصیل دانشگاه‌های کشورمان و شاغل در اردن هستند، تقدیر شد.

اکنون جراحان، پزشکان، اساتید و متخصصان اردنی فارغ التحصیل دانشگاه‌های ایران، جمع شایسته‌ای را تشکیل می‌دهند که در مسوولیت‌های مختلفی به خدمت‌رسانی در کشور اردن هاشمی مشغول هستند. شایان ذکر است که بدواْ پیشنهاد تشکیل “انجمن اردنی‌های فارغ التحصیل ایران” مطرح شده بود که مورد استقبال جامعه فارغ التحصیلان و ایرانیان مقیم قرار گرفته بود.

سفیر کشورمان در اردن حضور گسترده، موثر و افتخار آفرین ایرانیان و فارغ التحصیلان کشورمان را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی و فرهنگی، موجب افتخار و مباهات ملت بزرگ ایران اسلامی دانسته و برای آنان تداوم و تحکیم صمیمیت و توفیق روز افزون و هم‌چنین سرافرازی ایران عزیز را در تمامی عرصه‌های جهانی خواستار شد.

شرکت‌کنندگان در این مراسم که با ضیافت افطاری همراه بود آخرین جمعه ماه رمضان که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده را گرامی داشته و بر پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی تاکید کردند.