شورای تحول علوم انسانیسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیرشورای تحول و ارتقای علوم انسانی اعلام کرد: از نظر شورای تحول رشته روانشناسی بالینی جزء رشته های علوم انسانی است.

حمید طالب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص واگذاری  گرایش روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: از نظر شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی رشته روانشناسی بالینی جزء رشته های علوم انسانی است و بررسی و بازنگری آن نیز در کارگروه شورای تحول انجام می گیرد.

وی ادامه داد:  به نظر کارگروه روانشناسی شورای تحول این گرایش باید در مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی ادغام شود.

دبیر شورای تحول و ارتقای علوم انسانی درخصوص موضع شورای تحول در خصوص واگذاری این گرایش روانشناسی به وزارت بهداشت، افزود: این مساله در شورای تحول درحال بحث است، هنوز شورا اظهار نظری در این مورد نداشته، باید این مساله با حضور مسئولان ذی ربط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مطرح شده و بعد از سامان دهی مساله  موضع شورای تحول اعلام شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، اخیرا در پی نامه وزیر بهداشت، رئیس جمهور واگذاری ۱۵ رشته روانشناسی بالینی، روانشناسی سلامت، روانشناسی خانواده، علوم ورزشی، ورزش درمانی، خدمات سلامت و بهورزی، دارویاری، سلامت یاری، تغذیه ورزشی، مراقبت از زنان، مراقبت طبی از سالمندان، مشاوره ژنتیک، ماساژدرمانی، بهداشت روان و مشاوره ورزشی، و کایروپراکتیک را به وزارت بهداشت ابلاغ کرد.