مهلت ارسال مقاله در چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی که به همت ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود، تا ۱۵ تیرماه امسال تمدید شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، دوم و سوم شهریورماه امسال با هدف ارائه نتایج کاربردی و علمی فناوری‌نانو در حوزه برق و انرژی در محل تالار خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

 از اهداف این کنفرانس می‌توان به گسترش کاربردهای فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، معرفی ظرفیت‌های موجود برای حمایت مادی و معنوی از پروژه‌های نانو، تجارب موفق ایران و جهان در بهره‌برداری از فناوری‌های نانو در صنعت برق و انرژی، بررسی فرصت‌ها و چالش‌های به کارگیری فناوری‌نانو در صنعت برق و انرژی، توسعه به کارگیری فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، برقراری ارتباط و تبادل نظر میان صاحب‌نظران حوزه برق و انرژی و فناوری‌نانو، تشویق پژوهشگران حوزه نانو برای فعالیت در زمینه‌های برق و انرژی اشاره کرد.

استفاده از فناوری‌نانو در بخش تولید برق و انرژی (EPG)، استفاده از فناوری‌نانو در بخش انتقال برق و انرژی (PTL)، استفاده از فناوری‌نانو در بخش توزیع برق و انرژی (PDS) و استفاده از فناوری‌نانو در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی صنعت برق و انرژی (ENV) از جمله محورهای این کنفرانس‌ به شمار می‌روند.

در حاشیه چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و تجاری این حوزه برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان می‌توانند با بازدید از این نمایشگاه با نمونه‌هایی از پروژه‌های انجام شده، با استفاده از فناوری‌نانو آشنا شده و با نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند، گفت‌وگو و مذاکره کنند.

آخرین مهلت ارسال مقالات ۱۵ تیرماه سال جاری اعلام شده است. همچنین، شرکت‌هایی که در زمینه فناوری نانو نیز فعالیت دارند، می‌توانند جهت ارائه محصولات و یا فعالیت‌های تحقیقاتی خود در نمایشگاه جانبی، با دبیرخانه کنفرانس تماس بگیرند.

 چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری‌نانو در صنعت برق از جمله کنفرانس‌های مورد تائید ستاد ویژه توسعه‌ فناوری‌نانو برای دریافت مرحله دوم حمایت تشویقی پایان‌نامه‌های مرتبط با فناوری نانو در سال ۱۳۹۵ است.