حسن مبارز سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول انجمن شعر طلاب معتقد است که باید به آثار ادبی حوزویان در حوزه علمیه توجه شود و جریان ادبی حوزه علمیه نیاز به تحول جدی دارد.

حجت‌الاسلام سید حسن مبارز در گفتگو با خبرنگار مهر، فعالیت‌هایی همچون برگزاری جشنواره‌های شعر و جلسات ادبی حوزویان را تحول آفرین توصیف کرد و گفت: متاسفانه در درس‌های حوزوی جایگاه مناسبی برای ادبیات وجود ندارد، در حالی که جریان ادبی حوزه علمیه نیاز به تحول جدی دارد.

وی افزود: همان گونه که در حوزه‌های علمیه به درس‌های فقهی، فلسفی و… توجه می‌شود باید به آثار ادبی حوزویان هم توجه شود.

مسئول انجمن شعر طلاب برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع ادبیات و شعر را از دیگر اقدام مورد انتظار در حوزه علمیه ذکر کرد و گفت: متاسفانه طلاب حوزه‌های علمیه نسبت به ادبیات فارسی اشراف ندارند و این در حالی است که مردم ارتباط بیشتری با ادبیات فارسی دارند.

حجت‌الاسلام مبارز به تاثیر فراگیری درس‌های حوزوی در نوع نگاه و جهان بینی شاعران حوزوی اشاره کرد و افزود: از آنجایی که مباحث معرفتی توحید و معاد بیشتر در فضای درسی حوزه مورد بررسی و توجه قرار می گیرد،  شاعران حوزوی برخلاف دیگر شاعران، شعر را دارای رسالت می‌دانند و از شعر برای بیان دغدغه‌های دینی خود بهره مند می‌شوند.

برچسب ها : , ,