دکتر حسین سلیمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به لزوم اجرای طرح مهارتی دانشجویان گفت: با کمک کانون های دانشجویی می توان دوره های مهارتی همراه با ارائه مدرک را برای دانشجویان برگزار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سلیمی در جلسه با دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به موفقیت و حضور مثبت این دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: بار اصلی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه باید بر عهده کانون‌ها و به نوعی انجمن‌های علمی باشد. بعضی فعالیت‌هایی که در دانشگاه انجام می‌شود باید توسط این دانشجویان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید به چاپ کتاب دانشجویی توجه شود، افزود: تولیدات فرهنگی و هنری دانشجویان در زمینه‌های مختلف می‌تواند در قالب کتاب دانشجویی مدون منتشر شود. این کار هزینه زیادی برای دانشگاه ندارد اما تأثیر خود را خواهد گذاشت و کارنامه خوبی نیز برای دانشجو و دانشگاه به دست می‌آید.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: برخی نشریات تخصصی دانشجویان دانشگاه ما چیزی کم‌ از نشریات تخصصی اساتید، ندارند.

سلیمی با اشاره به اجرای طرح مهارتی دانشجویان اظهار داشت: کانون‌ها متناسب با تخصص و فعالیت خود می‌توانند این دوره‌ها را برگزار کنند در این راستا می‌توان با مؤسساتی همکاری کرد که دانشجویان ما بتوانند مدرک تخصصی نیز در این زمینه دریافت کنند.

وی عنوان کرد: به طور مثال دانشجویان رشته ارتباطات ما در کنار درس و دانشگاه، مدرک تخصصی عکاسی نیز داشته باشند تا براین اساس سریع تر وارد بازار کار شوند.