سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر گفت: براساس پایگاه رتبه بندی تایمز ISI این دانشگاه توانسته با گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی، جایگاه ۱۳۱-۱۴۰ دانشگاه برتر آسیا قرار بگیرد.

 

مهدی احسانیان منفرد معاون پژوهشی  دانشگاه خواجه نصیردر گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر ببن المللی است در سال ۲۰۰۴ اقدام به رتبه بندی دانشگاه‌ها کرده است.
وی افزود: رتبه بندی تایمز در چهارمین دوره رتبه بندی دانشگاه آسیایی ۲۰۰ دانشگاه برتر در قاره  آسیا را مورد پوشش خود قرار داده است و این در حالی است که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ تنها ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا مورد ارزیابی قرار گرفته بودند.
معاون پژوهشی دانشگاه خواحه نصیر بیان داشت:خوشبختانه در سال ۲۰۱۶ تعداد دانشگاه های برتر در ایران نسبت به سال گذشته ۸ دانشگاه ارتقا یافته است که کشور ایران رتبه ۷ آسیا را به خود اختصاص داده است.
احسانیان منفرد در خصوص رتبه بندی تایمز اظهار داشت: رتبه بندی تایمز برای دانشگاه‌ها از سه منبع اطلاعات تولید علم دانشگاه‌ها در پایگاه استنادی اسکوپوس، اطلاعات نظرسنجی شهرت از متخصصان آموزش عالی و اطلاعاتی که به صورت خود اظهاری از دانشگاه استعلام و گردآوری می شود استفاده می کند.
وی گفت:با توجه به عملکرد دانشگاه های کشور در معیار رتبه بندی آسیایی تایمز دانشگاه خواجه نصیر ششمین دانشگاه در بین دانشگاه های گشور از نظر معیار ارزیابی در کشور شد.
احسانیان منفرد یادآور شد: افتخار این را داشتیم که دانشگاه صنعتی خواجه نصیر بر اساس پایگاه رتبه بندی تایمز در جمع برترین دانشگاه های آسیایی  از نظر فعالیت های علمی و پژوهشی در جایگاه ۱۳۰_۱۴۰ دانشگاه برتر آسیا قرارگرفت.