یک مخترع آمریکایی با استفاده از قطعات الکترونیکی کم‌ ارزش موجود در سایت eBay موفق به ساخت تفنگ لیزری با قدرت ۳۳ میلیون بار فراتر از خورشید شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی‌میل‌، این تفنگ لیزری از قطعات کارکرده و ارزان ساخته شده و در بیشترین توان قادر به تولید پرتوی لیزر با قدرت ۲۰۰ وات است. قدرت این تفنگ حدود ۴۰۰ بار فراتر از استاندارد توان تجهیزات لیزری ارائه شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا است.

مخترع قدرتمندترین و در عین‌حال ارزان‌ترین تفنگ لیزری جهان، نحوه استفاده و همچنین اثرات مخرب آن را در یوتیوب به نمایش گذاشت.

محققان معتقدند که قدرت این سلاح لیزری تا حدی زیاد و خطرناک است که حتی نگاه کردن به محل برخورد پرتو لیزر باعث آسیب جدی چشم می‌شود.

این مخترع آمریکایی در مورد قطعات به کار رفته در تفنگ لیزری اظهار کرد: تمامی قطعات این تفنگ از لوازم دست‌دوم و کم ارزش ساخته شده است. به عنوان مثال پوشش فلزی سلاح از قطعات الکتریکی موجود در فروشگاه اینترنتی eBay  بدست آمده است.

وی در ادامه افزود: برای ساخت قلب این تفنگ از قطعات پروژکتورهای معمولی استفاده شده است.

اولین قربانی تفنگ لیزری این مخترع یک کیس رایانه بود. قدرت این تفنگ تا حدی زیاد است که پس از تابش لیزر، بدنه کیس به سرعت ذوب شد. تنها راه جلوگیری از آسیب به چشم هنگام کار با تفنگ لیزری استفاده از ماسک جوشکاری است.

با انتشار نسخه ویدئویی آزمایش تفنگ لیزری ساخته شده از مواد ارزان‌قیمت موجی از نگرانی‌ها در میان کاربران اینترنت گسترش یافت چرا که در صورت لو رفتن دستور ساخت این وسیله امکان سوءاستفاده از آن بسیار زیاد است.