سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عملکرد مناسب این صندوق در ارائه بهتر خدمات به دانشجویان، موجب آرامش خاطر و رضایت در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور شده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، این مطلب را محمد فرهادی با حضور در صندوق رفاه دانشجویان و دیدار با هیات رئیسه و کارکنان این صندوق عنوان کرد.
وی در این دیدار با قدردانی از خدمات مدیریت و کارکنان این صندوق افزود: صندوق رفاه دانشجویان در دو سال اخیر توانسته با ارائه تسهیلات مالی بیشتر به دانشجویان، تنوع بخشی و آسان سازی ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان، ارائه خدمات جدید مانند کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انجام پایان نامه و رساله، حمایت از دانشجویان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه ها، تخصیص وام ناباروری به دانشجویان متاهل، اعطای وام اشتغال و خدمات جدید بیمه، در زمره سازمان های موفق وزارت علوم و در عرصه عمومی کشور قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد، دستاوردها، برنامه های کوتاه مدت و برنامه های سال جاری این صندوق را ارائه کرد.
وی گفت: در سال ۹۴ پرداخت وام های دانشجویی بیش از ۱۱۰ درصد رشد داشته و برای اولین بار ۱۴۰ میلیارد تومان برای وام دانشجویان دکترا اختصاص یافت و این وام نسبت به گذشته ۴۰۰ درصد رشد پیدا کرد و امسال نیز ظرفیت سازی اعتبار وام ویژه دکتری به میزان حداقل یکهزار میلیارد ریال به منظور پوشش صددرصدی تمامی دانشجویان دکتری غیر بورسیه متقاضی این وام انجام شده است.
وی افزود: تدوین برنامه راهبردی، تقویت درآمدزایی های شفاف و پایدار، بهره گیری از ظرفیت های نهادهای عمومی و خیرین، جذب بیشتر اعتبارات عمومی و ارتقاء کمی و کیفی خدمات را از برنامه های کوتاه مدت صندوق رفاه دانشجویان هستند.