دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در نشست با مسؤولان دانشگاه خوارزمی گفت: استان البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب از جمله مجاورت با بیش از ۷۰ درصد شرکت‌های بزرگ داروسازی کشور می‌تواند شهر سلولی را در خود جای دهد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، امیر علی حمیدیه با اشاره به موقعیت استان البرز و نزدیکی آن به پایتخت گفت: استان البرز به دلیل مجاورت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، همچنین سابقه دانشگاهی و مجاورت آن به بیش از ۷۰ درصد از شرکت‌های بزرگ داروسازی کشور جهت سرمایه‌گذاری، پتانسیل بسیار بالایی را برای دانشگاه خوارزمی جهت راه‌اندازی شهر سلولی پارک علم و فناوری تخصصی سلولی در حوزه فناوری بیولوژی ایجاد کرده است.

حمیدیه با اشاره به پیشرفتهای ستاد در سال گذشته از جمله تشکیل ۲۷ کارگروه در حوزه‌های تخصصی مختلف و مشارکت و همکاری متخصصین از بخش‌های پایه و بالینی و متعاقب آن ورود محصولات به بازار در کشور اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدگاهی ملی دارد و صرفا به شکل دانشگاهی عمل نمی کند. در این راستا ما توانستیم به شکل کنسرسیومی نتایج خوبی را در سال گذشته بدست آوریم.

وی افزود: با بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و اختصاص تیمی بزرگ و منسجم و با در نظر گرفتن دانش آموزان، دانشجویان و پزشکان و مهندسان به عنوان گروه هدف می‌توانید چرخه‌ای کامل از دانش و تولید تا مصرف را شکل دهید.

مشهدی‌زاده، رییس کمیته فناوری و مالکیت فکری دانشگاه خوارزمی نیز اظهار کرد: سیاست دانشگاه خوارزمی از زمان قبول مسؤولیت ریاست این دانشگاه توسط سبحان اللهی تمرکز و پیشرفت به سمت دانشگاه نسل سوم بوده است. در این راستا مرکز رشد نیز سال گذشته افتتاح شد و در حال تلاش جهت جذب شرکتهای مرتبط هستیم و اکنون به سمت پارک علم و فناوری تخصصی در حال پیشروی هستیم.

در پایان سبحان اللهی، رییس دانشگاه خوارزمی نیز با اشاره به ریسک پذیر بودن و  توسعه پذیری در تصمیم گیری‌ها، آمادگی خود را جهت تکمیل طرح شهر سلولی اعلام و تصریح کرد: در بحث اخذ مجوزها نیازمند راهنمایی هستیم و بازدید دکتر حمیدیه از دانشگاه خوارزمی و تشکیل جلسه مرتبط می‌تواند ما را در این امر یاری کند.