دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – حدود ۳۱۰ نفر از دبیران انجمن های علمی دانشگاه های سراسری در نامه ای به مقام معظم رهبری خواستار تربیون در دیدار رمضانی دانشجویان با مقام معظم رهبری شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جمعی از دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های سراسری نامه ای را درباره دیدار روز گذشته دانشجویان با رهبر انقلاب منتشر کردند.

متن این نامه که ۳۱۰ نفر از دبیران انجمن های علمی آن را امضا کرده اند به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

محضر رهبر گرانقدر انقلاب؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

عرض سلام، ادب و احترام

ما جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی هستیم و این نامه را به نمایندگی از فعالان این مجموعه دانشجویی نگاشته‌ایم. به گواه آمارها تنها در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم بیش از ۸۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی به ثبت رسیده است که نشان می‌دهد انجمن علمی دانشجویی بزرگترین و پرمخاطب ترین مجموعه دانشجویی کشور است.

با این حال همواره افسوس خورده‌ایم که چرا بزرگترین مجموعه دانشجویی کشور امکان گفتگو و طرح دیدگاه‌ها را در حضور شما نداشته و عموما از داشتن تریبون در دیدار رمضانی دانشجویان باحضرتعالی محروم بوده است؟

رهبری عزیز؛

چنان‌چه شما نیز بارها تاکید داشته اید از ماموریت های مهم دانشگاه پرداختن به نیازهای علمی و پژوهشی کشور و تربیت نیروی انسانی توانمند، صاحب دانش و تحلیل و کارآزموده است. انجمن‌های علمی دانشجویی ظرفیتی است که بیشترین قرابت را با این ماموریت‌ها دارد؛ ظرفیت بزرگ و پویایی برای پرداختن به مسائل اساسی کشور و راه انداختن یک نهضت نوآوری علمی و جنبش نرم‌افزاری همه‌جانبه و با هدف بنای یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکرات و ارزش های اسلامی.

اما در تحیر مانده‌ایم که چرا نهادهای تصمیم‌گیر جامعه کمتر به این ظرفیت التفات دارند؛ چنانچه برنامه‌ریزان دیدار دانشجویان با حضرتعالی نیز عموما بزرگترین مجموعه علمی دانشجویی کشور را نادیده می‌گیرند. در هر حال خواستیم بنویسم که مشتاق به دیدار شما هستیم. می‌خواهیم از کلام و رهنمود شما بهره‌مند شویم و می‌خواهیم بگوییم فرزندان شما در مجموعه انجمن‌های علمی دانشجویی حاضر به هر گونه فداکاری برای اعتلای علمی کشور در سایه رهنمودهای شما هستند.

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته»