سرپرست تیم‌های ربوکاپ اعزامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات بین‌المللی ربوکاپ ۲۰۱۶ گفت: تیم ربات‌های انسان‌نمای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سایز نوجوان موفق به کسب مقام اول رقابت‌های فنی این لیگ شد.

یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سروش صادق نژاد در این باره افزود: در پایان رقابت‌های فنی مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ که در روز سوم صورت پذیرفت، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رقابت با سایر تیم‌های لیگ ربات‌های انسان‌نما موفق شد با اقتدار به مقام قهرمانی دست یابد.

وی با بیان این که این تیم در سال ۲۰۱۵ و در رقابت‌های این لیگ در کشور چین موفق به کسب عنوان دوم جهان شده بود، اضافه کرد: این رقابت‌ها با حضور تیم‌هایی از کشورهای ایران، آلمان، برزیل و تایوان برگزار شد.

صادق نژاد ادامه داد: بیستمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ با حضور بیش از ۲۰۰ تیم ازدانشگاه‌ها و مدارس و آموزشگاه‌های مختلف از ۴۵ کشور دنیا در حال برگزاری است و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات‌های شبیه ساز امداد و نجات، ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک و ربات‌های انسان‌نما شرکت کرده است.

عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات‌های انسان‌نما با تاکید بر این که در این دوره از رقابت‌ها مسابقات در سطح بالایی در حال برگزاری است و تیم ها اغلب از آمادگی بالایی برخوردار هستند، خاطر نشان کرد: تغییرات زیادی در قوانین مسابقات صورت پذیرفته است تا تیم‌ها در راستای آماده سازی برای هدف ربوکاپ در سال ۲۰۵۰ که انجام بازی فوتبال بین تیم ربات‌های انسان‌نما و تیم منتخب انسان‌ها در رشته فوتبال است، آماده شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن اعضای هیات رییسه فدراسیون در این لیگ و سایر اعضای کمیته فنی، نقشه راه علمی این لیگ را تا سال ۲۰۵۰ آماده کرده‌اند تا با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، ظرف سال‌های معین، تغییرات عمده‌ای در سطح برگزاری لیگ صورت گیرد.

بیستمین دوره رقابت‌های جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ در شهر لایپزیک آلمان در حال برگزاری است.

صعود تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مرحله نیمه نهایی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا تیم ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک MRL  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان با غلبه بر تیم  IMMORTSLS دانشگاه تهران به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

در این رقابت‌ها در لیگ ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک تیم MRL  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در یک بازی حساس و دیدنی موفق شد بر تیم  IMMORTSLSدانشگاه تهران غلبه و به جمع ۴ تیم پایانی این لیگ صعود کند.

تیم MRL  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مرحله برای رسیدن به فینال باید با تیم چین که یکی از تیم‌های قدرتمند و صاحب نام جهان در این لیگ است، مبارزه کند.

تیم پارسیان دانشگاه امیرکبیر نیز به عنوان دیگر تیم ایرانی این لیگ، با شکست یک بر صفر مقابل تیم آمریکا از این مسابقات حذف شد.