معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر این که سفرهای علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها اردوی تفریحی نیست، گفت: برگزاری سفرهای علمی – پژوهشی خارج از ضوابط اردوهای دانشگاهی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر افشین شریعت در نشست خبری امروز با اشاره به برخی اخبار و تصاویر منتشر شده در خصوص برگزاری اردوهای مختلف این دانشگاه افزود: مطالبی که در روزهای اخیر در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری منتشر شده است، جزء دغدغه‌های درست و به‌جای کشور به شمار می‌رود. ولی این اخبار در حالی منتشر شده که اقدام  دانشگاه علم و صنعت در برگزاری سفرهای علمی و پژوهشی با هماهنگی مسؤلان بوده است.

شریعت با تاکید بر این که آنچه که به عنوان اردوهای مختلط این دانشگاه مطرح شده، سفرهای علمی پژوهشی بوده است، اضافه کرد: برخی از رشته‌ها مانند رشته معماری نیاز به برگزاری سفرهای آموزشی و پژوهشی دارند و شایسته نیست که عنوان این اقدام اردوهای مختلط گذاشته شود.

وی با تاکید بر این که برگزاری سفرهای آموزشی و پژوهشی خارج از ضوابط اردوهای تفریحی دانشگاه‌ها است،‌خاطرنشان کرد: در صورتی که تخلفی از دانشگاه سرزده است بهتر است که با ذکر مصداق‌های آن به دانشگاه اعلام شود تا بر اساس آن بررسی و اقدام صورت گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت با بیان این که مطالب گفته شده از دغدغه‌های درست بوده است، یادآور شد: ولی از سوی دیگر لازم است که بر اساس گفته مقام معظم رهبری به گونه‌ای برخورد شود که دچار افراط و تفریط نشویم.

وی به مراحل برگزاری سفرهای آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و توضیح داد: برای برگزاری سفرهای آموزشی، اساتید، تعداد دانشجویان را به مدیر فرهنگی و رییس دانشکده مربوط اعلام می‌کنند و بر اساس آن مجوز صادر می‌شود و این مجوزها نیز در کمیته شورای فرهنگی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرد.

شریعت با تاکید بر این که این دانشگاه برای برگزاری این نوع سفرها و اردوهای دانشجویی هیچ نقصی نداشته است، یادآور شد: در صورت وجود هر گونه تخلف، بررسی و تذکر لازم داده خواهد شد.