رئیس مرکز علمی‌کاربردی لوله‌سازی اهواز در واکنش به عدم تأیید مدارک تحصیلی دانشجویان شاغل در شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب از سوی این شرکت گفت: اجازه نمی‌دهیم حقوق دانشجویان این مرکز ضایع شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهدی محمدزاده با بیان این مطلب اظهارداشت: با توجه به مراجعات و شکایت‌های مکرر دانشجویان این مرکز نسبت به شرایط تبعیض‌آمیز در تعدیل مدارک تحصیلی از سوی شرکت نفت، با ارسال شکوائیه‌ای به سازمان بازرسی و رئیس کل دادگستری خوزستان در تلاش هستیم تا از ضایع شدن حقوق این دانشجویان جلوگیری شود.

وی با اشاره به این‌که امور اداری شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب مدارک تحصیلی صادرشده توسط مرکز علمی‌کاربردی لوله‌سازی را همانند سایر مراکز دانشگاهی ارزیابی نکرده است، مدعی شد: این شرکت با شرایطی تبعیض‌آمیز نسبت به مدارک تحصیلی دانشجویان شاغل برخورد می‌کند و پذیرفتن مدارک را مستلزم شرکت در آزمون و سپری شدن زمان دانسته است.

محمدزاده با تأکید بر این‌که این اقدام شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب به‌عنوان یک اقدام غیر قانونی شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: گواه این ادعا دادنامه شماره ۷۴۰ مورخ سال ۱۳۹۲ دیوان عدالت اداری است که بند ۲ بخشنامه ت م ا م/۳۶۹۵۹۲/۸۸ مورخ ۱۸ بهمن‌ماه سال ۸۸ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را که مورد استناد برای عدم پذیرش مدارک تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای کارکنان خود بود، ابطال کرد.

این استاد دانشگاه افزود: با وجود مستندات در این زمینه، متأسفانه تاکنون شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب هیچ‌گونه تغییری در روند سابق خود به وجود نیاورده و همچنان به این بخشنامه ابطال‌شده استناد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که بر اساس قانون تعیین ضوابط و ارزشیابی مدارک فارغ‌التحصیلان و تأیید ارزش علمی مدارک دانشگاه‌ها و مراکز عالی در حدود اختیارات وزارت علوم است، تاکید کرد: ارزیابی علمی و تفاوت گذاشتن بین مدارک دانشگاه‌ها توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خارج از محدوده اختیارات این شرکت و عملی غیر قانونی است.

محمدزاده یادآور شد: این شرکت نمی‌تواند برای جذب دانشجو بدون کنکور، ارزش مدارک تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی را زیر سؤال ببرد زیرا در حال حاضر اکثر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی نیز بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی لوله‌سازی اهواز ضمن دعوت از جمعیت بزرگ دانشجویان شاغل شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت در مرکز علمی کاربردی لوله‌سازی اهواز به حفظ آرامش و خویشتن‌داری عنوان کرد: این دانشجویان اطمینان داشته باشند که با پیگیری‌های این مرکز و اداره‌کل بازرسی استان، به‌زودی این مشکل که مانعی در مقابل تربیت تکنسین‌های ماهر برای صنعت نفت و زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان شده است، رفع خواهد شد.