رییس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم در دیدار با وابسته فرهنگی سفارت عراق با اشاره به تفاهم و تمایل ایران و عراق برای توسعه همکاری‌های علمی بر ضرورت اجرایی شدن این تفاهم‌ها تاکید کرد.

دکتر سالارآملی قائم مقام وزیرعلوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالار آملی در دیدار با دکتر زاهده الطانی، ‌وابسته فرهنگی سفارت عراق در تهران با اشاره به سفر اخیر هیات عالی رتبه ایران به عراق اظهار کرد: خوشبختانه ‌تفاهم‌نامه‌های مناسبی میان ایران و عراق وجود دارد که باید با سرعت و جدیت اجرایی شوند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در این دیدار بر آمادگی کامل وزارت علوم برای تحقق کامل تفاهم‌نامه‌های میان دو کشور تاکید کرد و از همتایان عراقی خواست تا در این خصوص، اقدامات لازم را  انجام دهند. 

دکتر سالار آملی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری دوره‌های دانش افزایی استادان عراقی، ‌تعریف و اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، ‌تلاش برای کاهش هزینه‌های دانشجویان عراقی علاقه‌مند به تحصیل در ایران، اعطای فرصت‌های مطالعاتی به استادان عراقی،‌ اعطای بورسیه به استادان دانشگاه‌های برتر عراق، ‌تاسیس دانشکده مشترک،‌ اعطای بورس به زنان عراقی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای دانشجویان کارشناسی عراقی را اعلام کرد.

دکتر الطافی ،‌ وابسته فرهنگی عراق نیز در این دیدار از همکاری‌های بسیار خوب وزارت علوم در تعامل با وزارت علوم عراق و دانشگاه‌های آن کشور تشکر کرد و آمادگی خود را برای پیگیری روش‌های  عملیاتی‌سازی  و اجرایی شدن تفاهمات میان دو کشور اعلام کرد.