در نشست مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان بورس با امضای تفاهم‌نامه‌ای، مجوز راه‌اندازی ۵ صندوق سرمایه‌گذازی جسورانه در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صادر شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا با برگزاری مراسمی در سازمان بورس و اوراق بهادار، تفاهمنامه همکاری دو جانبه میان دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با هدف به کارگیری ظرفیت‌های بازار سرمایه در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به امضا رسید و مجوز ۵ صندوق‌ جسورانه به مدیران آن اعطا شد.

صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه «ارزش آفرین سرآوا»، صندوق سرمایه گذاری جسورانه «پارتیان»، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه «توسعه آرمانی»، صندوق «سلامت رویان پارسیان» و صندوق «یکم آرمان»، ۵ صندوقی بودند که طبق این تفاهم‌نامه مجوز فعالیت دریافت کردند.

بر اساس این تفاهمنامه، طرفین در جهت ترویج سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان از طریق آشنایی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با این حوزه و آموزش مفاهیم، اصطلاحات و نحوه فعالیت در بازار سرمایه به فعالان حوزه دانش‌بنیان همکاری می‌کنند.

تسهیل فرایند ورود و تشویق شرکت‌های دانش بنیان به حضور و استفاده از ابزارها و نهادهای تامین مالی بازار سرمایه و راه‌اندازی و تقویت صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه، از جمله اهداف تعیین شده در این تفاهم‌نامه است.

علاوه بر آن شورای سه گانه «ابزارها و نهادها»، «آموزش» و «صندوق جسورانه» ذیل «شورای عالی هماهنگی» برنامه‌ها و اهداف این تفاهم‌نامه را اجرا خواهد کرد.