عضو کمیته اجرایی مسابقات آسیا و اقیانوسیه ربوکاپ از تغییر در نحوه برگزاری لیگ ربات امدادگر واقعی مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان خبر داد و گفت: ۱۹ تیم در این دوره از مسابقات از کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، ژاپن، چین، تایلند، اتریش، آلمان و مجارستان در لیگ امدادگر واقعی حضور دارند.

یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا دکتر موسی خانی با اعلام این خبر، افزود: در لیگ ربات امدادگر واقعی، نحوه برگزاری مسابقات در زمین مسابقه تغییر کرده است و تیم‌ها باید در تست‌هایی که از قبل تعریف شده شرکت کنند و در نهایت با کسب امتیازات لازم در طول مرحله مقدماتی، تیم‌هایی که امتیازات بیشتری کسب کرده باشند، می‌توانند در مسابقات اصلی و پایانی حضور یابند.

وی ادامه داد: شیوه جدید برگزاری مسابقات، به تیم‌ها کمک می‌کند تا قابلیت‌های مختلف را در ربات اصلی جمع کنند؛ این ربات باید به اندازه کافی قابل اعتماد باشد تا بتواند در آینده‌ای نزدیک در عملیات واقعی شرکت کند.

رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که در مرحله مقدماتی تاکید اصلی روی بهبود عملکرد ربات‌ها است، یادآور شد: در مرحله مقدماتی مصدومی در زمین مسابقه وجود ندارد، اما در مرحله فینال تیم‌های صعود کننده باید مصدومان را در زمین مسابقه جستجو و پیدا کرده و محل آن‌ها را روی نقشه مشخص کنند.

موسی‌خانی با اشاره به حضور ۱۹ تیم در این دوره از مسابقات از کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، ژاپن، چین، تایلند، اتریش، آلمان و مجارستان در لیگ امدادگر واقعی، گفت: مسابقات نسبت به چند سال گذشته جهش زیادی در تعداد تیم‌های شرکت کننده و کیفیت آنها داشته است و کمیته جهانی لیگ ربات امدادگر نیز به دلیل تجربه زیاد در برگزاری مسابقات مختلف، رقابت‌ها را به بهترین نحو ممکن برگزار می‌کند.

 عضو کمیته اجرایی مسابقات آسیا و اقیانوسیه ربوکاپ اضافه کرد: متاسفانه امسال به دلیل مشکل ویزا، از ایران تنها تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به حضور در مسابقات شد و تیم‌های YAR از دانشگاه آزاد اسلامی یزد و VRU از دانشگاه ولی عصر رفسنجان با وجود ثبت نام موفق به اخذ ویزا از سفارت آلمان نشدند و از حضور در مسابقات بازماندند.