دبیر علمی همایش توسعه پایدار روستایی گفت: تعداد ۳۲۱ مقاله به دبیرخانه علمی این همایش رسیده است که از این تعداد ۱۲۱ مقاله پذیرفته شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی احمدوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۶۹ داور کار بررسی مقالات علمی که به دبیرخانه این همایش ارسال شده است را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه داورانی از سراسر کشور بررسی مقالات را عهده دار هستند، بیان کرد: هر مقاله دو تا سه بار توسط داورهای مختلف ارزیابی می‌شود تا در روند بررسی این مقالات حقی از کسی ضایع نشود.

این عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج تاریخ برگزاری همایش «توسعه پایدار روستایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی» را روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه سالجاری عنوان و خاطرنشان کرد: در این دو روز از پیشکسوتان علمی مرتبط با موضوع همایش به عنوان مهمان ویژه و سخنران دعوت می‌شود.

احمدوند تصریح کرد: در این دو روز با توجه به محدویت زمان، ۴۰ مقاله در قالب سخنرانی و ۲۰ مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شود.

وی به مهمانان سیاسی که برای این همایش دعوت شده‌اند اشاره کرد و ادامه داد: مقدمات حضور معاون اول رئیس جمهور فراهم شده است که در صورت امکان در این همایش حضور یابد.

دکتر احمدوند افزود: برپایی نمایشگاه توانمندی روستاییان استان از دیگر برنامه هایی است که در حاشیه این همایش برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در اختتامیه این همایش از سه مقاله برتر که به صورت سخنرانی ارائه شده و همچنین از سه مقاله برتر که در قالب پوستر ارائه شده است تجلیل می‌شود.